חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מתוק ביחד

ארגון "מתוק ביחד" מעניק סיוע ותמיכה הדדית למשפחות ילדים עם סוכרת נעורים סוג 1, הרצאות ופעילויות לילדים, להורים ולמשפחות.
הארגון מסתמך על תרומות בלבד ואינו גובה כלל תשלום מהמשפחות. עזרתכם תתקבל בברכה ובתודה.
רחוב זריצקי 4/ 17 ירושלים טל : 02-5866063 פקס 072-2357207 מיקוד: 97272
כתובת אימייל למערכת: [email protected]

חדש! עָלוֹן לִילָדִים וִילָדוֹת מְתוּקִים עִם סֻכֶּרֶת נְעוּרִים
יוֹ"ל עַ"י אִרְגּוּן "מָתוֹק בְּיַחַד" תְּמִיכָה הֲדָדִית לְמִשְׁפָּחוֹת יְלָדִים עִם סֻכֶּרֶת סוּג.1

להורדה וצפייה לחץ כאן

אודות ארגון מתוק ביחד

מתוק ביחד התחיל את דרכו כקבוצת תמיכה למשפחות ילדים עם סוכרת נעורים במגזר החרדי לפני שמונה שנים. הקימה אותו אמא לילד שחלה בסוכרת בינקותו, ונוכחה לדעת שאין קבוצה כזו בציבור שלנו. מכיוון שהמפתח להתמודדות עם סוכרת סוג 1 הוא תמיכה צמודה וגם הרבה ייעוץ והדרכה, הקבוצה גדלה במהירות וגם הרחיבה מאוד את פעילותה. כיום רשומות בארגון 300 משפחות שבהן סוכרתי אחד או יותר, ויש הרצאות להורים ומסיבות ופעילות לילדים-בנים ובנות בנפרד, וכן פעילות לבחורים ולנערות סוכרתיים מספר פעמים בשנה. המייסדים לא מפרסמים את הארגון באופן מסחרי, משום שיש שמירה הדוקה על חסיון החברים בו. כל הפעילות הזו, כולל העלון החדש, היא יוזמה פרטית של החברים ונעשית רק על ידם. כעת הקבוצה כה גדולה שיש צורך להתחיל למסד את הפעילות ולהשיג מקורות מימון, ובמקביל להוסיף עוד תכנים עבור הילדים. ילד סוכרתי מתמודד עם מחלה שיש לטפל בה ללא הפסקה, בכל יום בשנה וגם בלילות. עבורו מסיבה, טיול, או עיתון צבעוני הוא מתנה שנותנת כוח לעוד ימים של התמודדות שממנה אי אפשר לברוח. זו בעצם התרופה הטובה ביותר שאפשר לתת לו.

מישור נוסף וחשוב לא פחות הוא הדרכת ההורים, בעיקר בשלבים הראשונים של גילוי המחלה ולמידת הטיפול בה. כאן ניתנת תמיכה מלאה להורים בכל תחום-תזונה ומידע רפואי, עמידה מול הרשויות ומוסדות החינוך, הדרכה מעשית בחיי יום יום, וכל מה שהורה לילד סוכרתי צריך ללמוד. עצם הידיעה שהם לא לבד ויש רבים באותה סירה ויש עם מי לדבר נותן את הכוח להתמודד.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד