חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

החידוש הנפלא של המהר"ל מפראג זי"ע!

יש כמה אנשים שעוברים בחייהם מסע של צרות ר"ל בעניני חיי ומזוני , והם חושבים שכך נגזרה מאת הבורא יתברך לפני שנולד כבר שה "מזל" שלו יהיה בכי רע, וכמה פעמים שהם נמנעים מלהתפלל אל הקב"ה לבקש רחמים על נפשם בחושבם וכי מי יועיל תפלתי? הרי לפני שנולדתי כבר נגזרה הגזירה שמזלי יהיה בכי רע, ואצטרך לסבול צרות שונות ומשונות, למה אני צריך להשתדל כשאני ממילא לא יכול לשנות מזלי?

 

אבל יהודי יקר! בא וראה איך המהר"ל הק' מפראג זי"ע מפרש את הגמרא "כל העונה אמן יהא שמיה רבא בכל כוחו וכוונתו, קורעין לו גזר דינו של שבעים שנה", ותתפלא לשמוע שאכן, עם טירחה קטנה מאוד בידך לשנות את מזלך לגמרי, וכך כתוב בהמהר"ל:

 

המילים "גזר דינו של ע' שנה" מכוונות למזל שבו אדם נולד. מונח זה של "שבעים שנה", מסמל את מעגל החיים של בני - האדם , כפי שנאמר: "ימי שנותינו בהם שבעים שנה" (תהלים צ').

למילים "אמן יהא שמיה רבא ", הנאמרות מתוך כוונה , הכוח לשנות את המזל שבו נולד האדם - האם יהיה עשיר או עני , חכם או שוטה ; האם חייו יהיו מלאי סבל וצרה או שמא יזכה לישב בשלווה , האם יאריך ימים או חלילה ימית בקיצור ימים ושנים . בנוסף לכל זאת , עניית "אמן יהא שמיה רבא" מסוגלת לבטל גזירה שנגזרה על האדם בשל עוונותיו. (נתיבות עולם א ' - מילה אחת אמן עמ ' 129).

 

יהודי יקר ! קבל על עצמיך להקפיד מהיום והלאה שכל פעם כשאתה שומע קדיש, לענות "אמן. יהא שמיה רבא מברך" בכל כוחך ובכוונה עצומה, ועל ידי זה תזכה לכל הברכות הנשפעות ביום זה, וגם יש בכוחך לשנות את המזל שאתו נולדת לטוב ותזכה לחיים טובים ומאושרים מתוך רוב תענוג ונחת מיו"ח ופרנסה בריווח והניקל מתוך בריאות השלימות בגוף ובנפש .

 

וגם אם הנך עובר כעת צרה מיוחדת ח"ו, אם בבריאות, אם בשידוכים, אם בפרנסה או אם אתה ח"ו מחכה למשפט , אל תשכח את ההבטחה של התנא האלוקי רבי יהושע בן לוי שאין לו שום פליג על דבריו: כל העונה "אמן יהא שמיה רבא" מברך קורעין לו גזר דינו !

 

לקט רחב של סיפורים, מאמרים, דברי פנינים וחן על עניני אמן ואיש"ר בספר הנפלא "כתר מלוכה" בלשה"ק

 או הספר "מילה אחת אמן" וספר "שירו למלך" באידיש חובה בכל בית יהודי !!!

גליון זה וכן שאר גליונות של איהש"ר וכדו' יש להשיג אצל "וועד מורא מוקדש" 718.305.6886

 

לעילוי נשמת הרה"ק רבי ישראל מאיר בן הרב רבי אריה זאב זצ"ל (בעל החפץ חיים ז"ל)

ולע"נ הרה"ק רבי חיים זאנוויל בן הר"ר משה זצ"ל , אדמו"ר מריבניץ

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד