חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור מיוחד של זקן ראשי הישיבות בארה"ב הגר"ד אונגרישר שליט"א

23/05/2008

בעוד כלי התקשורת עסקו בביקורו בישראל של נשיא ארה"ב ג'ורג בוש, יודע עולם התורה והישיבות לחלוק את הכבוד הראוי לגדוליו. בשבוע האחרון הופיע לביקור מיוחד בארץ הקודש זקן ראשי הישיבות בארה"ב הגאון רבי דן אונגרישר ראש ישיבת בית מדרש עליון במאנסי, חתנו של יו"ר מועצת גדולי התורה באמריקה הגאון רבי ראובן גרוזובסקי זצ"ל, ונכדו של מרן בעל הברכת שמואל זיע"א.

 

ביום שני בשבוע שעבר נחת הגר"ד בשדה התעופה כאשר את פניו קידמו מספר מצומצם מתלמידיו ומקורביו, ומשם פנה אל אכסנייתו בקמפוס ישיבת בית מדרש עליון בבני ברק, שם קיבלו את פניו מאות בני הישיבה ותושבי עיר התורה בשירה אדירה של "ימים על ימי מלך תוסיף" ו"כי אורך ימים ושנות חיים יוסיפו לך".

 

עיקרו של הביקור היה לאחר שבניית ביהמ"ד החדש של הישיבה בארץ המונה כשלש מאות תלמידים הוא בעיצומו, ומחוסר מקום נצרכה הישיבה להרחיב את בית המדרש לשטח נוסף.

 

ביום רביעי מסר הגר"ד שיעור כללי בהיכל ישיבת "בית מדרש עליון" שבראשותו, כאשר רבים מבוגרי הישיבה מגיעים במיוחד לשמוע מדברותיו. בחלקו השני של השיעור מסר הגר"ד דברי חיזוק והתעוררות לרגל המצב הקשה השורר בארץ הקודש כאשר מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה, ואמר כי העצה היחידה היא להתחזק ביתר שאת וביתר עוז בלימוד התורה, כי היא זו שעמדה לאבותינו בכל דור ודור.

 

בערבו של יום הגיע הגר"ד לביקור מיוחד במעונו של מרן הגרמ"י ליפקוביץ העומד בנשיאות הישיבה, ושוחח עמו על התפתחות הישיבה ופריחתה בתוך שנים אחדות. בתוך הדברים האריך הגרמי"ל על התקנות הנצרכות להעמדת ישיבה על תילה, כדוגמת נגני MP3אשר למרות תועלתם להקלטת דברי תורה הרי סכנתם מרובה לבני הישיבות, ומן הראוי שלא ישתמשו במכשירים כגון אלו.

 

בהמשך ביקורו פנה הגר"ד לסבב ביקורים מיוחד אצל גדולי ישראל לברך ולהתברך, כאשר בין היתר ביקר במעונו של מרן הגר"ח קניבסקי ומרן הגר"ג אדלשטיין שיחה מעניינת עלתה במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי, הגר"ד אונגרישר ציין כי עולם התורה הוא גדול מאוד יותר משנים עברו ויש בעלי כשרונות רבים, אבל למרות כל זאת לא רואים רבים שיוצאים גדולי ישראל, הגר"ח קנייבסקי ענה כי עיקר גדלות בתורה אינו תלוי בכשרון אלא בעמל התורה, "גם אצלנו בישיבה בלומז'ה ראו כי התלמידים שהצליחו וגדלו לתמידי חכמים היו אלו שעמלו בתורה, ולאו דווקא בעלי הכשרונות".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד