חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אחינו מרחיב את מערך היעוץ, הכוונה והתאמת ישיבות

3/06/2008

במסגרת קירוב הקרובים

 

מערך היעוץ של 'אחינו' המטפל בבני ישיבות שנתקלו באי התאמה או קשיים בישיבה יכלול מעתה גם יעוץ עם טובי המשגיחים וגדולי המחנכים, הג"ר נחמיה נורדהיים שליט"א, הג"ר צבי  אודסר שליט"א, הגה"צ רבי בנימין פינקל שליט"א והרה"ג ר' ירחמיאל קראם  שליט"א, אשר יעניקו מענה ללבטים ועזרה בהתמודדויות

 

לאחר ההצלחה הגדולה בתחום הקירוב רחוקים, ארגון "אחינו" מחדש ומרחיב באופן משמעותי את פעילותו במסגרת "קירוב הקרובים". במסגרת כך,  הורחב מערך היעוץ להורים ותלמידים, צורפו עשרות פעילים למחלקת "קירוב הקרובים", והורחב מערך הייעוץ  שיכלול לראשונה ייעוץ אישי עם גדולי וטובי המחנכים והמשגיחים, ביניהם הגר"נ נורדהיים שליט"א, והגר"צ אודסר שליט"א, הגה"צ ר"ב פינקל שליט"א והרה"ג ר' ירחמיאל קראם שליט"א, אשר יעניקו ייעוץ טלפוני להורים ולבני הישיבות הנתקלים בשאלות והתמודדויות ומבקשים ליטול עצה מגורם מוסמך ומנוסה.

בשנים האחרונות, חלה התפתחות מרשימה במחלקת הייעוץ לבני הישיבות של 'אחינו', לאחר שבמשך למעלה מעשור שנים התמחה הארגון במתן סיוע ורישום תלמידים בוגרי בתי הספר התורניים בישיבות הקטנות הקדושות ברחבי הארץ.

'אחינו' הציג גישה ייחודית ומהפכנית, כאשר הפך את השילוב בישיבות הקטנות למטרה שאליה נוקזו כל הכוחות. במשך למעלה מעשור היה זה 'אחינו' שהציב בראש סדר העדיפויות את הגעת בוגרי בתי הספר התורניים לישיבות הקדושות, תוך שהוא מלווה אותם בתכנית טיפול המשך חדשנית באמצעות אברכים, מערך חונכים, מגובה בפעילים מנוסים שעמדו כל העת בקשר רציף עם הנערים.

באמצעות פעילות נרחבת של "אחינו" בעולם הישיבות, תוך שיתוף פעולה עם ראשי הישיבות נמצאו פתרונות למאות בחורים שהתקשו להשתלב בישיבות, ועם הסיוע הנרחב מצאו את מקומם בעולם התורה.

במשך השנים ובמקביל לפעילות זו הוקמה מחלקת "קירוב הקרובים" כמענה וסיוע לבני ישיבות והורים שנזקקו לסיוע והכוונה בעולם התורה.

בימים אלו – כאמור - הוחלט על הרחבה נוספת  של המחלקה, בהוספת האפשרות להתייעצות עם גדולי המחנכים והמשגיחים המטפלים בסוגיות הסבוכות ביותר של בני הישיבות, שמפאת סיבות שונות לא מצאו את מקומם בישיבה בה הם לומדים, או אלו המתמודדים עם קשיים ובעיות שונות של התאמה וקליטה בישיבות ומבקשים עצה והדרכה להתעלות בישיבה בתורה וביר"ש כבני הישיבות המעולים שבחבורה.

במקביל ליעוץ של גדולי המחנכים הועמד צוות נרחב של פעילים ומחנכים אשר יעניקו אוזן קשבת לבני ישיבות הזקוקים לסיוע.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד