חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור בישיבת אחינו בקרית ספר

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א בביקור בישיבת אחינו בקרית ספר:

אין 'כדור' לנתינת גישמאק בלימוד אלא תורה תורה ושוב תורה

 

מרן שליט"א הופיע בהיכל הישיבה בשעה 19:45 כשהוא מלווה בבני ביתו וע"י רב העיר הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א וראש העיר הרב יעקב גוטרמן. עם הגיע השמועה על דבר בואו של מרן, התקבצו ובאו עשרות אברכים מתושבי העיר אשר נאספו ליד היכל הישיבה כדי לחזות בזיו פניו ולהתברך בשנה טובה.

 

כשהוא מלווה בכניסתו על ידי ראשי הישיבה שליט"א, צעד מרן שליט"א אל כותל המזרח לתפילת ערבית ברוב עם, כשעיני כל תלמידי הישיבה מלוות אותו בכמיהה ובהתרגשות מרובה. אל התיבה ניגש הרב דוד סוקולובר שליט"א מאנשי החינוך בעיר, ובהתעוררות גדולה נישאה תפילת ערבית כשתפילת העמידה כהכנה לימים הנוראים הינה בהתרגשות גדולה ונמשכת לאורך דקות ארוכות.

 

מיד לאחר התפילה, ניגש ראש הישיבה הרב מיכאל ברלין שליט"א אל מרן ראש הישיבה ושאלו אודות הנהגת צוות הישיבה עם הבחורים. הרב ברלין שאל: לאור העובדה שבחורי החמד הלומדים בישיבה מגיעים מבתי ספר תורניים, אנו מבקשים הדרכה כיצד לעורר בהם 'גישמאק' בלימוד? לשאלתו מרן ענה: אין לזה 'כדור' שיכול לפעול זאת, צריך ללמוד וללמוד ועי"כ יגיע גם הטעם בלימוד.

 

עוד שאל הרב ברלין: נערים אלו באים מבתים מסורתיים ולעיתים אף חילונים, על איזו נקודה יש להשקיע כוחות ועל מה יש ליתן דגש בעבודה הרוחנית עימם? מרן שליט"א השיב: תורה, תורה און נאך אמאל תורה. (תורה, תורה ושוב תורה).

 

לאחר מכן בירך מרן ראש הישיבה באמצעות המיקרופון את כל בני הישיבה ואמר: "אני מאחל לכל בני הישיבה הקדושה שנה טובה וכתיבה וחתימה טובה". לאחר מכן ניגשו רבני הישיבה לקבלת ברכת שנה טובה ממרן. חלק מהבחורים שהיו להם בקשות אישיות עליהם ועל משפחתם, ניגשו למרן וקיבלו את ברכתו. בטעם העליון ובהרגשת חיזוק גדול ועצום, עזר מרן שליט"א את היכל הישיבה כשהוא מלווה על ידי כל תלמידי ורבני הישיבה ושב לבני ברק.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד