חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה: ועדה רוחנית בת"ת באשקלון

2/06/2009

תאמינו או לא, זה מה שקורה באשקלון של תשס"ט *בערב הורים והילולת רבי מאיר בעל הנס הפתיעה הנהלת מוסדות החינוך של אהל משה *ועדה רוחנית בת"ת לבני תורה מה שהיה בגדר חלום עד לא מזמן *עיר חרדית נוספת בדרך?

 

 תמיד ידענו ושמענו, שהישיבה בו'חר האשקלונים הם השפיצים של הישיבות, אך עם זאת, הם מעטים מאוד במספרם. העיר אשקלון שזכורה יותר מפיצוצים ואירועים פליליים כאלה ואחרים, נמצאת במגמת שינוי חיובית מאוד, גל החזרה בתשובה בעיר נמצא בתנופה מתמדת, אברכים ובני תורה קובעים אט אט את משכנם בעיר, והלבוש החרדי החל צובע את פניה.

 בתי הספר התורניים בעיר אפיינו אומנם את אורח החיים החרדי, אך בקו כללי יותר שהשביע את רצון כולם כזה שביקש לדלג מעל כל המחלוקות. לראשונה, העיר אשקלון מהדקת את החגורה, ומוכיחה שגם ממנה תצא תורה.

 מוסדות החינוך של אהל משה מוכרים וידועים בעיר, כמי שהקפידו יותר מכל במהלך השנים על משפחות איכותיות נטולות כל מיני מרעין בישין. ההחלטות על המשפחות שילדיהם חוסים בת"ת ובגני הילדים התקבלו על ידי צוות מצומצם שבדק את איכות המשפחות. כעת, החליטה הנהלת המוסדות להקים ועדה רוחנית שבראשה יעמוד הגאון הרב גדעון בן משה שליט"א, ראש בית מדרשו של מרן הגר"ע יוסף בירושלים, כשהחברים בה, יהיו ת"ח מקומיים המייצגים אזורים שונים ברחבי העיר.

 בערב הורים והילולת רבי מאיר בעל הנס הפתיע מנכ"ל המוסדות, הרב איתמר כהן, כאשר הכריז על הקמתה של הועדה הרוחנית האמורה. במקום שבו מנהלי מוסדות מבקשים לחמוק מעול הועדות למיניהן (ועד הורים, ועד עובדים ועדה רוחנית וכו') בחרו באהל משה להקים את הועדה הרוחנית "כי רק כך נוכל להבטיח שעשינו למען הילדים שלנו את הטוב ביותר" סיכם המנכ"ל.

 הרב גדעון בן משה, יו"ר הועדה הרוחנית שיבח בדבריו שנשא בערב זה, את רעיון הקמתה של ועדה רוחנית זו, ואמר, כי הופתע מעצם הפניה אליו בענין זה, שהלא זה נוגד את ההיגיון שמנחה את מנהלי המוסדות  המעוניינים בד"כ 'בשקט תעשייתי'. "שאלתי פעם מנהל מוסד" אמר הרב, "מדוע אינו מקים ועדה רוחנית או לפחות ועד הורים שיפקח על התנהלות המוסד ויבטיח קבלת משפחות טובות ולמידה טובה, והתשובה לא הפתיעה אותי כלל 'למה לי כאבי ראש, היום אני מחליט, אני קובע, ועכשיו שאקנה לי אדון?' מכאן אני למד להעריך את הצעד החשוב שנעשה כאן ויותר מכל עצם העובדה שזה נעשה בעיר אשקלון. מי היה מאמין שאשקלון תבקש ועדה רוחנית", סיכם הרב.      

 מעבר להחלטה על קבלת המשפחות בת"ת, בסמכותה של הועדה הרוחנית לבחור את צוות המחנכים והגננות, החומר הלימודי ועוד.

כיצד אתה רואה את אשקלון בעוד עשר שנים של ת"ת עם ועדה רוחנית, שאלנו את מנכ"ל המוסדות הרב איתמר כהן, ולו אין ספק, "אז, יהיו בעז"ה מוסדות החינוך בעיר כולם, עם ועדות רוחניות ורבנים ראויים להגדיל תורה ולהאדירה".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד