חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"צריך להמשיך את קבלת-התורה"

12/06/2009

מרן הגר"ש אויערבאך ערך מסע חיזוק בריכוזי התורה בדרום ונשא דברים בפני אלפי אברכים * "התורה של תושבי הדרום הצילה אתכם", אמר להגר"י מאיר, שהוסיף: "האחדות היא גם סיבה לנסים"

 

ראש ישיבת מעלות התורה, מרן הגאון רבי שמואל אויערבאך, קיים השבוע מסע חיזוק בריכוזי התורה בדרום. הוא נשא דברים בפני אלפי אברכים בבתי-המדרש בנתיבות ובאופקים, ביקר אצל ראש ישיבות הנגב הגר"י מאיר וכן אצל הגר"ד סלומון, חתנו של הגר"ח קמיל זצ"ל מעמודי התורה שבדרום, אשר נפל למשכב.

לצד האברכים, בשיחה בנתיבות נרשמה נוכחות מפתיעה של ראש העירייה. "לפעמים, בגלל הצרות והקשיים, אנשים שוכחים את אחד הדברים היסודיים", אמר הגר"ש. "צריך לזכור: כשמתפללים לקב"ה, צריכים להרגיש שעומדים בפני הקב"ה הכל-יכול. רק לעם-ישראל יש את ההזדמנות לדבר עמו שלוש פעמים ביום".

בתום דבריו, בירך "שנזכה להמשיך את הקבלת התרה. כל אחד יש לו את חלקו בקבלת התורה".

הגר"י מאיר אמור היה להשתתף בשיחה בנתיבות, אולם בשל חולשתו נבצר ממנו להגיע, והגר"ש עלה לבקר בביתו. "אני חי בניסים פרטיים וכלליים", אמר הגר"י מאיר להגר"ש. "מצב בריאותי לא טוב, וגם המצב הכלכלי של הישיבות לא מבשר טובות, אבל ב"ה רואים ניסים".

בהמשך סיפר הגר"י על הנסים בהם חזו תושבי הדרום בימי מבצע 'עופרת יצוקה'. "התורה של טלפי האברכים בדרום, ללא ספק, הייתה ה'הצלה", אמר הגר"ש והוסיף בהתפעלות: "מי האמין פעם שיהיה כל-כך הרבה תורה בדרום".

הגר"י הוסיף ואמר: "עוד סיבה לנסים הגדולים היא האחדות הגדולה. יש כל-כך הרבה בני-תורה בדרום, וב"ה כמעט ואין מחלוקת". 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד