חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הכינוס המרכזי לכבודה של תורה בחג החנוכה

1/12/2009

החלה הפצת אלפי הכרטיסים לאירוע הענק ביוזמת הרב אלי שמחיוף, של מבצע "ועתה כתבו לכם" 4 חלוקת הפרסים והמילגות בראשות מרנן ורבנן שליט"א, ובהשתתפות אלפי בני תורה שיתקיים במוצאי שבת קודש פרשת מקץ אור לג' בטבת תש"ע בקומלפקס האולמות של מרכז הקונגרסים "בניני האומה" ירושלים.


 

ההדים הנרחבים למבצעי "ועתה כתבו לכם" שנערכו בשנים שעברו, ביוזמתו של הרב אלי שמחיוף, היוו את הפתיח ל"ועתה כתבו 4" שעל פתיחתו הוכרז בערב פסח, במסגרתו כתבו אלפי בני התורה חידושי תורה ו"חבורות", בשלל נושאים תורניים כאשר אברכים ובחורים בני תורה מכל רחבי הארץ, שלחו את חידושיהם ל"ועתה כתבו לכם".

באירוע שיתקיים כאמור במוצאי שבת קודש פרשת מקץ אור לג' בטבת תש"ע בקומפלקס האולמות של בניני האומה יוענקו פרסים ומלגות לכותבי חידושי התורה, שחידושיהם נבחרו על ידי חברי וועדת הרבנים. ראשי הישיבות והכוללים העידו, כי המבצע מניב תוצאות נפלאות, כאשר בני תורה רבים מגלים כשרונות, וידע עצום תוך עמל ויגיעה של שעות רבות. מסתבר גם כי חלק מהכותבים בשנים שעברו, אף התעודדו לחבר חיבורים תורנים של ממש, שכן המבצע והכתיבה הביאה אותם למיצוי יכולת הכתיבה והחידוש.

עם תחילת זמן קיץ, נשלחו להיכלי הישיבות והכוללים חוזרים ובהם תנאי המבצע, וקריאה לבני הישבות ואברכי הכוללים ליטול חלק בכתיבת חידושי התורה. גדולי התורה וראשי הישיבות מעידים, במכתבים שנשלחו על ידם וכן בעל פה, כי המבצע גורם לתוספת של שעות לימוד ועיון רבות, ולהאדרת כבודה של תורה בעולם. "התגלה לנו" מספר הרב שמחיוף. "מתוך סיפוריהם של ראשי הישבות, כי בחורים ואברכים רבים, שלא בלטו, העמיקו והשקיעו


ראשי הישיבות אף סיפרו על שעות לימוד רבות של "בין הסדרים" בהם עמלו המשתתפים כדי להניב חידושי תורה מובחרים ואיכותיים.
 שעות רבות, תוך מיצוי פוטנציאל שהיה חבוי, של כשרון חידוש וכתיבה".

"חברי וועדת הרבנים מדגישים" מספר הרב שמחיוף, "כי הבחירה קשה, וכי רבים מבין המשתתפים מחדשים ומבארים דברים נפלאים". בשל כך הוחלט השנה, שמלבד המצטיינים שחידושיהם יזכו בפרסים הראשונים, הרי שכל משתתף יזכה אף הוא בפרס, כאות סמל והערכה למאמץ ולהשקעה, "עם זאת" מוסיף הרב שמחיוף. "נאמנים עלינו דבריהם של גדולי התורה שהדגישו ומדגישים, כי למעשה המרויחים הגדולים והזוכים הגדולים הם לאו דווקא אלה שזכו להגיע למקומות הראשונים. אלא כל אותם רבים שחידשו וביארו סוגיות בש"ס ובפוסקים.

מענין לציין כי הנושאים הנידונים הינם רבים, ומקיפים סוגיות בש"ס, במסכתות הישבתיות, ובסוגיות הלכתיות רבות, כאשר הלומדים פשוט "צללו" לעומקי הסוגיות ודלו מהם פניני תורה וחידושי הלכה.

כאמור השנה שלחו מעל 3000 אברכים ובחורים חידושי תורה וחבורות, אי לזאת נשכר כל קומפלקס האולמות שבמרכז הקונגרסים "בניני האומה" בירושלים, למעמד הגדול של "ועתה כתבו לכם" 4 שיערך אי"ה במוצאי שבת קודש פרשת מקץ אור לג' בטבת תש"ע.

הצוות המופקד על הכנת הכינוס הגדול, נערך בימים אלו לשלוח הזמנות של כל גדולי התורה מרנן ורבנן ראשי הישיבות אדמורי"ם רמי"ם ומשגיחים, שנועדו לכבד את המעמד הגדול, שכל כולו מעמד של כבוד התורה ולומדיה. "אין ספק" מציין הרב שמחיוף. "כי פעולת "ועתה כתבו לכם" הביאה לאין ספור זכויות של שעות לימוד תורה ובעיקר להגברת כבוד התורה ולומדיה בעולם."

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד