חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עצרת זיכרון בישיבת "דרכי יוסף" במושב מטע

7/12/2009

מעמד מרומם בכינוס ליום הזכרון התשעים לסבא מנובהרדוק, בישיבת "דרכי יוסף" מושב מטע.

במהלכו התקיימו סיומי מסכתות ע"י כמה מתלמידי הישיבה.


 

בישיבת "דרכי יוסף" מטע, התקיימה ביום חמישי האחרון, עצרת חיזוק ועיון במשנתה של נובהרדוק, במלאת תשעים שנה לפטירתו של מרן הגאון ר' יוסף יוזל הורביץ זללה"ה מנובהרדוק, אשר על שמו נקראת הישיבה.

ישיבת דרכי יוסף הוקמה לפני כשנה, ע"י ראש הישיבה הגאון ר' אהרן גץ שליט"א, במטרה לאפשר לבחורים צעירים להתעלות בתוי"ש מתוך אווירה חמה, תוך מתן דגש על הכנסת צוות רבנים צעירים ברוחם, המקנים לבחורים את דרך הלימוד הישיבתית, ודרכי המוסר.

כאמור ביום חמישי האחרון, קיימה הישיבה כינוס זיכרון מיוחד במלאת תשעים שנה, להסתלקותו של מרן הסבא מנובהרדוק זללה"ה.

המעמד החל בסדר לימוד של תלמידי הישיבה בצוותא עם הוריהם, אשר הודו לראשי הישיבה על תרומתם לעלייתם בתוי"ש של בניהם. לאחמ"כ נערכה סעודת מצווה שבמהלכה קיימו שניים מתלמידי הישיבה סיומי מסכת, בהמשך הכינוס נשא דברים הגאון ר' אהרן זקס שליט"א מראשי הישיבה, ואמר כי כשאיפתו של מרן הסבא זללה"ה בהקמת עוד ועוד ישיבות, אשר יהוו מגדלי אור לסביבתם, כמוה ישיבת "דרכי יוסף" שמלבד שמגדלת ומעמידה את תלמידיה, מסופפת תחת כנפיה את תושבי המושב, המעוניינים להתבשם ולטעום מאווירתה הרוחנית המיוחדת של הישיבה. כמו כן שיבח בדבריו את רה"י שליט"א, ואת אביו הגאון ר' שמעון גז שליט"א, העומד לימינה של הישיבה הק',

לקראת סיום נשמעה בקשב רב, שיחתו של ראש הישיבה הגר"א גץ שליט"א, אשר הביא נקודות ממשנתה של נובהרדוק, ומדבריו של הסבא זללה"ה בקונטרס מזכה הרבים, וציין את הקשר לישיבה אשר גורמת להשפעה רוחנית סביבתית לכל תושבי האיזור. כמו כן סיפר את אשר שמע מהגאון הצדיק הרב ניוונער שליט"א מתלמידי נובהרדוק, כי אחת מקבלותיו של הסבא כפי שנמצאו אחרי פטירתו הייתה, שקיבל ע"ע להחזיר את כל העולם כולו בתשובה, ועל הקניינים שצריכים אנו להוציא משיטתו.

הגאון ר' שלמה חנניה שליט"א ראש מוסדות "עליית בית חנניה", תאר בעניין רב את שיטתה של נובהרדוק, כי אין גבול לכוחות האדם, ואף שבסלבודקא לימדו את שיטת גדלות האדם, מכל מקום בנובהרדוק יישמו אותה הלכה למעשה, כ"כ השמיע פרקים מתולדות נובהרדוק.

יצויין כי בכינוס השתתפו הגאון ר' ליפא ישראלזון שליט"א, והרבנים הגאונים הרב ר' יצחק אוזן שליט"א והרב שמואל אברהמ'ס שליט"א והרב מנחם וורשואר שליט"א מרבני הישיבה.

בתום המעמד הודו המשתתפים הרבים למארגני הכינוס ולראשי הישיבה, וציינו כי המעמד הותיר בהם רושם בל ימחה של רוממות הרוח, בדרכה של נובהרדוק המעטירה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד