חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"המשנה היומית" - תחילת המחזור החדש בכ"ב בתמוז תש"ע

4/07/2010

התרגשות רבה בקרב המוני בית ישראל
לקראת סיום המחזור הי"א ללימוד "המשנה היומית" ותחילת המחזור החדש בכ"ב בתמוז תש"ע

t באר חפרוה שרים: מייסודם של גדולי הדורות ובראשם מרן 'החזון איש' זצוק"ל ומרן ה'אמרי אמת' מגור זי"עt   סדר הלימוד כולל לימוד יומי של  2 משניות ליום ונמשך כ- 6 שנים t מעמדי סיום אזוריים ברחבי הארץ ובחו"ל בהשתתפות מרנן ורבנן שליט"א t התעוררות רבה של אלפי בני תורה המצטרפים למחזור הלימוד החדש t פרויקט חדש של מבחנים יוצא לדרך

אין שמחה כשמחת התורה: התרגשות רבה בקרב המוני בית ישראל לקראת סיום מחזור הלימוד הי"א של סדר הלימוד היומי במסגרת 'המשנה היומית' ותחילת המחזור הי"ב. לאחר מחזור לימוד עקבי של שש שנים רצופות  ולימוד יומי של שתי משניות תמידין כסדרן, זוכים רבבות הלומדים לסיים את הש"ס ולהתחיל מחדש ביתר שאת את המשנה הראשונה במסכת ברכות: מאימתי קורין שמע בערבית.

מפעל 'המשנה היומית' נוסד בשנת תש"ז על ידי הגאון רבי יונה שטנצל זצ"ל לזכר רבבות ישראל שנהרגו עקה"ש, בעצתו של מרן החזו"א זצוק"ל שקבע והנחה את סדר הלימוד והיה נשיאו של המפעל, ומרן ה'אמרי אמת' מגור שעודד את אלפי ישראל להצטרף לסדר הלימוד כשהוא מצרף חתימתו (שהייתה חתימתו האחרונה טרם הסתלקותו) לתחילת מחזור הלימוד הראשון שהחל בחג השבועות תש"ז. מאז המחזור הראשון, קראו כל גדולי ישראל זצוק"ל ויבדלחט"א ליטול חלק בקביעות הלימוד ולהצטרף לאלפי הלומדים הקונים קניין תורה גם במסכתות הש"ס של סדרי זרעים וטהרות בהם נתמעטו הלומדים. בשנים האחרונות הוקמו שיעורים רבים של לומדי המשנה בכל רחבי הארץ ובקהילות חו"ל, כשאלפי לומדי 'הדף היומי' מצרפים קביעות זו ללימודם בכדי לסיים את הש"ס כולו לרבות מסכתות הש"ס שלא נמנו על מסכתות 'התלמוד בבלי'.

בימים האחרונים נערכים עשרות מעמדי 'סיום' אזוריים ברחבי הארץ בהם מציינים רבבות הלומדים את סיום המחזור הי"א. המעמדים ייערכו בירושלים, בני-ברק, פ"ת, ועד מירון, נצרת, וחצור שבצפון, מיתר ונגוהות שבדרום, ומקומות שונים בחו"ל. כאמור, ביום א' הבעל"ט כ"ב בתמוז יחל המחזור הי"ב כאשר רבבות לומדים נוטלים חלק במחזור הלימוד החדש וזוכים לכתרה של תורה.

ממפעל המשנה וההלכה היומית מדווחים על אלפי פניות לבקשת לוחות כיס מהודרים של סדר הלימוד היומי שהודפסו ע"י המפעל ומופצים בעשרות אלפי עותקים ללא תשלום. כמו-כן פניות רבות מגיעות למשרדי המפעל לקבל את הלוח החדש עם תוכניות החזרה המיוחדות שיצא ע"י "חבורת ש"ס" ומחולק ע"י המפעל.

חידוש מיוחד במחזור זה, שלא היה עד היום, הינו פרויקט המבחנים המיוחד "קנין המשנה" שע"י המפעל, שיוצא לדרך בהכוונת מרנן ורבנן שליט"א עקב בקשות רבות, גם לפרויקט זה, שאך התחיל להתפרסם, נרשמו פניות רבות מעל המשוער.

ואכן ראוי לשבח מפעל קדוש זה, שכידוע, נוסד ע"י הגה"צ רבי יונה שטנצל זצ"ל, שבימים אלו (י"ט בתמוז) חל יום פטירתו, שזכה לברכתם ולעידודם של גדולי ישראל, ופועל למען הרבות תורה בישראל ולצרף עוד חיילים לתורה בלימוד המשנה וההלכה היומית.

בימים אלו ראו אור עלוני חיזוק במעלת קביעות לימוד המשנה וההלכה היומית היו"ל ע"י המפעל בעשרות אלפי עותקים והפיצו ע"י כמאה ושבעים רכזים המפוזרים בכל רחבי הארץ, מדרום ועד צפון, וממזרח למערב.

גדולי דורנו שליט"א ממשיכים לעודדם להמשיך בפועלם הגדול, שעל-ידי זה יביאו לקירוב הגאולה, כמובא שבזכות משניות ישראל נגאלים.

לקבלת לוח ללא תשלום וכמו"כ להצטרפות למבחנים: 03-6167469.

 

ראה גם גליוני כתרה של תורה / קביעותא

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד