חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעמד כבוד התורה בשמחת בית השואבה המרכזית וסיומי מסכתות של 'דרשו' לבני הישיבות בחול המועד

5/10/2010


השמחה הגדולה פרצה גבולות כשהבחורים מכחמישים ישיבות מתאחדים בשמחת החג ושמחת התורה * מרן הגראי"ל: השמחה הגדולה בניסוך המים מלמדת אותנו עד כמה צריך להעצים את עבודת ד' מכל דבר פשוט *  הוקרא מכתבו של מרן הגרמ"י לפקוביץ שליט"א * ראשי הישיבות שליט"א נשאו דברי חיזוק והתעוררות לשמחת לימוד התורה * זמן חורף יפתח בהיכלי הישיבות בחיזוק הלימוד בתכניות 'דרשו' לבני הישיבות...


כאלפיים בני הישיבות, השתתפו בשמחת בית השואבה המרכזית לכלל בני הישיבות, שהתקיימה ביום שלישי של חול המועד סוכות באולמי היכלי מלכות בבני ברק בראשות מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ובהשתתפות מרנן ורבנן ראשי הישיבות שליט"א ועשרות מגידי שיעור ורמי"ם אשר נשאו גם דברי חיזוק והתעוררות לשמחת לימוד התורה. אמת מה נהדר ורב רושם היה המעמד הכביר בו התאחדו תלמידי עשרות ישיבות מכל העדות והחוגים לשמוח יחדיו בשמחת התורה לכבודה ולכבוד לומדיה.

 

בשעת ערב מוקדמת של יום שני ד' דחוהמ"ס החלו להתקבץ בחורי הישיבות באולמי היכלי מלכות בבני ברק ולאחר שירה וריקודים במשך כשעה, תפסו את מקומותיהם על מאות הכיסאות שהוכנו מבעוד מועד לקליטתם, מול שולחן הבמה המרכזית. בשירת 'ימים על ימי מלך' קיבלו בני הישיבות את פני מרנן ורבנן גדולי ישראל וראשי הישיבות שליט"א אשר הגיעו לחזק את בני הישיבות עמלי התורה ונשאו בפניהם דברים מעניינה של השמחה וחיזוק לימוד התורה.

 

בדברי חיזוק שנשא מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, הדגיש את גודל השמחה שהייתה בזמן ניסוך המים, למרות כל העבודה הגדולה שהייתה בבית המקדש סביב הקרבנות ושאר ענייני העבודה בביהמ"ק, הנה אנו מוצאים שדווקא בניסוך המים שלכאורה הוא הדבר הפשוט ביותר – ניסוך מים, שם אנו מוצאים אל השמחה הגדולה ביותר שהייתה במקדש. וזה בא ללמדנו שיש לשקוד על העצמת עבודת ד' דווקא בדברים הקטנים הנראים לנו פשוטים, בכל דבר ועניין יש למצוא את הכוח הגדול להגביר עבודת ד' בשמחה גדולה.

 

האירוע המסורתי של 'דרשו' אשר מתקיים זו השנה השלישית, קיבל מימד נוסף של התחדשות בשנה זו, עם קיומם של סיומי המסכתות, כאשר כאלפיים בחורים מלמעלה מחמישים ישיבות שתלמידיהם משתתפים בתכניות הלימוד של 'דרשו', התאחדו בשמחה מיוחדת, שמחת החג ושמחת התורה, על שזכו להיות מעמלי תורה ויגיעה, מאוחדים למען המטרה הנעלה להתעלות בלימוד התורה, בעיונה וידיעתה.

 

מאות בחורים סיימו מסכתות בשנה האחרונה במסגרת תכניות הלימוד של 'דרשו' בעולם הישיבות שמטרתן לעודד את השינון והחזרה ולימוד כל דפי המסכת הנלמדת בישיבה, גם הפרקים שלא נלמדו במסגרת ה'סדרים', זאת על מנת להשביח את לימוד העיון אשר מקבל מימד שונה בתכלית עם הידיעה הרחבה בכל מכמני המסכת.

 

מבין המסכתות שנלמדו ואשר סוימו על ידי הבחורים, נבחרה מסכת בבא בתרא לסיום המרכזי שנערך במסגרת שמחת בית השואבה, את הסיום ערך מרן הגר"י שיינר ראש ישיבת קמניץ, את ההדרן אמר הגה"צ רבי חזקיהו מישקובסקי שליט"א מגיח ישיבת אורחות התורה ואת הקדיש אמר הגאון הגדול רבי שמואל יעקב בורשטיין שליט"א ראש ישיבת קרית מלך, דברי חיזוק לכבוד התורה ולומדיה נשמעו מפי הר"ר דוד הופשטטר שליט"א נשיא 'דרשו'.

  

לאחר סיומי המסכת ודברי החיזוק שבו הבחורים לריקודים, כאשר בשעת לילה מאוחרת הסתיימו ריקודי השמחה והקהל הרב יצא בחיזוק גדול, באחדות מופלאה של כלל בני הישיבות, למען המטרה הנעלה המשותפת של העליה המתמדת במעלות התורה בשאיפה טהורה להפוך לבני תורה שכל מגמתם וחפצם בקניינה עיונה וידיעתה.

 

ב'דרשו' אומרים כי זמן חורף יפתח בהיכלי הישיבות בחיזוק גדול של תכניות הלימוד לבני הישיבות שמקיים הארגון בלמעלה מחמישים ישיבות ברחבי הארץ, כשקיימת היערכות מיוחדת לאור העובדה כי צפויה עליה במספר בני הישיבות המבקשים להשתתף בתכניות הלימוד והמבחנים.  

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד