חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"גלאט פשט" ושיעורי אור החיים הק'

14/11/2010

לקראת התחלת סדר קדשים בדף היומי:

קו בית שמש – ירושלים. קו ביתר – ירושלים. מודיעין עילית – בני ברק. ירושלים – טלז סטון. אלעד – ירושלים - אלפי חצאי שעות, של אלפי אנשים, יום יום, שנים אחרי שנים.
המתנה בקופת-חולים. תור בבנק. פקק בבר אילן. עומס ברבי עקיבא - עוד מאות אלפי חצאי שעות שהולכים לריק. מתבזבזים ונמוגים להם אי-שם.
גם אלו שמנסים לנצל את הזמן ללימוד הדף היומי ע"י האזנה לשיעור מוקלט, מתייאשים בדרך כלל. לימוד דף גמרא אינה משימה קלה מלכתחילה, במיוחד כשלרשותך עומד חצי שעה בלבד, בעוד ששיעור דף גמרא אורך בד"כ שעה תמימה. ללמוד חצי דף, להפסיק באמצע, ואחרי כמה שעות להמשיך מהיכן שאחזת מקודם... נו, סיפור די מסובך.
גם אלו שנוסעים כל יום נסיעות ארוכות, מתקשים לפעמים להתרכז במיטבם למשך זמן ארוך כזה. לא קל לשמור על ריכוז מלא, ריכוז הדרוש להבנת דף גמרא, במשך שעה שלימה. והרצון ללמוד את הדף היומי נשאר בגדר רצון בלבד, והמשימה הופכת לבלתי מושגת.
ב"שערי הוראה" הבינו את המצוקה. בשנים האחרונות עוסקים ב"שערי הוראה" בהפצת אלפי שיעורים מוקלטים בכל חלקי התורה, ורכשו נסיון רב בתחום שיעורי התורה המוקלטים.
ב"שערי הוראה" החליטו זה מזמן לתת מענה מספק לכל המבקשים לבוא בשערי בית ה' וללמוד את הדף היומי כראוי, גם במסגרת זמן קצר.
תוכנית הלימודים הכבירה "תא שמע" נבנתה אחרי מחשבה מרובה ולאחר התייעצויות מעמיקות עם גדולי ישראל שליט"א ועם מומחים בתחום.
הרעיון המרכזי בתוכנית "תא שמע" הינו לימוד תמציתי ובהיר של הדף היומי בחצי שעה בלבד!
הרעיון מבית "שערי הוראה" מעניק פתרון מקיף ומצוין. שיעור גמרא בדף היומי בן חצי שעה בלבד, "גלאט פשט" – פשוטו כמשמעו. שיעור גמרא שנאמר בבהירות מדהימה ובתמציתיות. ללא הוספות שאינן מוכרחות להבנת דף הגמרא.
אלפי אנשים שנוסעים מידי יום נסיעות קצרות בנות חצי שעה, כל אלו שברשותם חצאי שעות ריקות ובלתי-מנוצלות, זוכים כבר שנים לטעום את טעמו הערב של לימוד הדף היומי באמצעות שיעורי התורה בתוכנית "תא שמע" של "שערי הוראה".
גם אלו שכבר למדו את שיעור הדף היומי בשיעורים בביהמ"ד יוכלו לחזור על הדף במהירות ובבהירות באמצעות שיעורי הדף.
חידוש מיוחד ובלעדי הקיים בכל תוכניות הלימוד של "שערי הוראה", ובכללם גם במסגרת תוכנית "תא שמע", הוא מבחני סיכום על הדפים הנלמדים, הכוללים שאלות סיכום והבנה, שאלות לחידודא, היכי תמצי וכדו' לחזרה על הלימוד ולחדוותא דאורייתא.
בתוכנית "תא שמע" מצורף גם לימוד ההלכה, לבקשת גדולי ישראל שליט"א, בנוסף לדף היומי. כל המנויים מידי חודשי בחודשו דיסק מיוחד עם שיעורי הלכה באורח-חיים. במסגרת לימוד ההלכה יילמדו גם הלכות שבת ויו"ט, עם דגש מיוחד להתאים את נושאי ההלכה הנלמדים לפי התקופה ולפי מועדי השנה. שיעורים אלו מקנים ידיעות נרחבות בהלכה למעשה הנצרכים לידיעת כל יהודי החרד לדבר ה' זו הלכה.
לקראת התחלת סדר קדשים בדף היומי יצאו בשערי הוראה בתוכנית מיוחדת, בו יקבלו מנויים התוכנית בנוסף לשיעורי הגמרא וההלכה גם שיעורים, על קטעים נרחבים בספר אור החיים הק', על פי פרשיות השבוע.
גולת הכותרת של התוכנית היא השיעורים עצמם... הנמסרים ע"י מגיד-השיעור המפורסם הרב הגאון רבי חיים שמרלר שליט"א שנודע בשיעוריו הנאמרים בבהירות מדהימה ובמתיקות רבה ב"קול הדף" בארץ ישראל וב"דייל הדף" בארה"ב. אומנות מיוחדת היא למסור שיעורים תמציתיים שנתחמו למסגרת זמן קצרה ולא לפגום בכהוא-זה בבהירותם ובהבנת דף הגמרא. וכשתשמעו – תבינו גם אתם...

טעימות מהדיסקים:

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד