חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
  1 2
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  ספר אור ההלכה - יורה דעה

  בעריכת הרב מאיר ליאור לוי שליט"א אוסף מנהגי ק"ק תימן על ש"ע יורה דעה, בתוספת טבלאות ומאות תמונות צבעוניות, כולל "מסורת השחיטה והניקור התימני".

  לאחר שכבר זכה הרבה המחבר לערוך ולהפיץ בישראל ספר "אור ההלכה" על חלק אורח חיים, ונתקבל בברכה בשערים מצויינים בהלכה, קם ונתעודד להוציא לאור גם על חלק יורה דעה, בו אוסף למעלה מארבע מאות ממנהגי קהילות קודש תימן על שלחן ערוך יורה דעה ונושאי כליו, המבוסס על פי המנהגים שהובאו בספר המפורסם והחשוב "שלחן ערוך המקוצר" להגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א ראש מכון ובית המדרש "פעולת צדיק" בבני ברק.

  מתוך הנסיון למד הרב מל"ל, גודל התועלת בתמונות, שמתכון נתברר לרבים מה שלא היה מספיק ברור להם בלמדם בש"ע המקוצר, והדבר ידוע שאינו דומה תא שמע לתא חזי, על כן בספר זה הוסיף והגדיל בתמונות רבות יותר צבעוניות ונדירות, עם הסבר ליד כל תמונה.

  מאתים עשרים וחמש תמונות בספר, הכוללות "סדר שחיטת כבש וניקורו" מאת השו"ב הרה"ג ציון חוכיימה זצ"ל, אשר ידיו רב לו במקצוע זה. ומועיל מאוד להבנת פרשיות שלימות בתורה, וכן להבנת מושגים במסכת חולין ומסכת תמיד, יחד עם מפתח מפורט לכל חלקי הבהמה לפי סדר א"ב. וכן מובא בתמונות "סדר שחיטת עוף ובדיקתו" וכמה מיני טריפיות בו, וכיצד מכשירים בשר לכל פרטיו, "חליטת בשר" המפורסמת, סדר הכשרת כבד, איך נראה חגב טהור, מראה צורת גויל, קלף ודכסוסטוס, אופן עשיית קולמוס של קנה, מסורת כתיבת ספר תורה על פי ספרי תורה המקודשים מתימן, ומהי "חליצת כתף" המוזכרת בש"ע ובהרמב"ם ועוד. וכן נוסף טבלאות יחודיות בענייני יורה דעה.

  על הכל יישר חיליה לאורייתא להרב המחבר, אשר לא חסך עמל ויגיעה וממון רב עד שהוציא דבר מתוקן מתחת ידו, תורה מפוארה בכלי מפואר. נזכה בקרוב לראות בהרמת קרן התורה, ומקדש על מכונו לתפארה, כהנים לעבודתם ולויים בדוכנם וישראל במעמדם אכי"ר.

  אזל
  יצירת קשר
  עבור לתוכן העמוד