חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קרן הבניין לבית כנסת קהילת בני הישיבות בית וגן

סיכום מהנעשה בשטח הבניה:

-סיימנו חפירות למפלס 0.00
-בוצעה העתקת גדר של הת''ת
-בוצעה הריסת שביל של הת''ת
-בוצעה העתקת קו מים של הת''ת
-נמסרה תוכנית דיפון של המהנדס לקבלן דיפון
- אותר ונחפר קו ביוב בקצה מגרש (של העיריה)


קרן הבנין יוצקים את היסודות לבית הכנסת משכן לתורה ולתפילה
כמגדל אור בשכונת בית וגן בולט בית הכנסת 'בני הישיבות' המונה עשרות משפחות של בני תורה צעירים ומבוגרים שקבעו בו את משכנם לתורה ולתפילה.
בכל שעות היממה, החל ממשכימי קום ועד חצות הלילה, קול התורה אינו פוסק מבית המדרש. כוללים רבים קבעו את משכנם בו בכל ימות השבוע, ובשבת, בני תורה רבים עולים להתעלות ולחסות בצל הבית הגדול והחשוב בית הכנסת 'בני הישיבות' השוכן בבית ארעי ברחוב החיד"א 14 , ללמוד ולשמוע שיעורי תורה רבים הנמסרים בבית הכנסת מפי מורינו הרה"ג הרב זאב פריינד שליט"א ומגידי שיעור רבים.
מסגרת לימוד 'אבות ובנים' מיוחדת מופעלת לילדי החמד הרבים הגודשים את מקומו הזמני של בית הכנסת, לצד פעילויות רבות ומגוונות בשבתות ובימי חופשה.
דא עקא, משכן העראי הצנוע כבר צר מהכיל את כל החפצים לחסות בבית הכנסת, ובסיעתא דשמיא גדולה תוך מאמצים גדולים עלה בידנו לקבל מקום מרווח ומפואר, מקום שיהווה תל פיות לכל החפצים לגדול ולהגדיל תורה ולהאדירה.
בימים אלו ממש, אנו עובדים בכל הזירות כדי לקדם את הפרויקט הנכסף במהירות המיירבית. נשכרו טובי בעלי המקצוע לתכנון בניין בית הכנסת המיועד להתפרש על פני שלוש קומות, בהם יבנו בס"ד היכל מרכזי, עזרת נשים לצד אולם שמות ואירועים ומתחם גני עירייה לרווחת הקהילה. עם התקדמות האישורים, עלה בידינו האפשרות לגדר את המקום החדש בסמוך לפרויקט 'גבעת האנטנה' בצדו הצפוני אשר ברחוב ברגמן) אחרי מגרש החניה (ולהתחיל בעבודת הקודש של בניית
הבית הגדול לה' ולתורתו.
כעת מתמודדת קרן הבניין עם האתגר המשמעותי ביותר; גיוס מימון לבניין בית הכנסת.
כצעד ראשון ומתבקש, נקראים בני הקהילה הקד' עצמם אל הדגל, להרים מכספם והונם תרומה לבניין בית לה'.
השותפות בבניין בית הכנסת איננה רק בזכויות העצומות של לימוד התורה, התפילה ועבודת ה' שיתקיימו בבניין זה.
זכויות אלו לבדן הינם עצומות ונשגבות, אלא שבמקרה זה הזכות רחבה ומקיפה הרבה יותר: שותפות בבניין בית הכנסת, הינה שותפות בבניין חייהם התורניים של משפחות הקהילה כולה!
יבוא יום ובית הכנסת יעמוד על מכונו בפאר והדר וממנו תצא תורה והוראה לבתי ישראל, בתים המגדלין תורה ויראה, או אז נעמוד כולנו ולצדינו שותפינו הנאמנים, המסייעים ביציקת יסודות הבית והעמדת חייה הרוחניים של הקהילה כולה, ונאמר יחד שירה חדשה.

בברכה וידידות
הגבאים
בית כנסת 'בני הישיבות' בית וגן


קהילת בית הכנסת הוקמה ע"י ותיקי תושבי שכונת בית וגן לפני כ 30- שנה.
במהלך השנים בית הכנסת נדד בין מבנים שונים כאשר לפני מספר שנים, הוחלט על הקמת 'קרן הבניין' ע"י גבאי בית הכנסת והחלו לפעול להקצאת שטח קבוע עבור בית הכנסת.
לאחר מאמצים ושתדלנות רבה, הושגה הקצאה לבית הכנסת בצמוד למתחם המגורים 'גבעת האנטנה'. עם אכלוס הפרויקט, הצטרפו משפחות צעירות רבות ואוכלוסיית בית הכנסת גדלה
באופן משמעותי.
בית הכנסת צמח במהירות וכיום משמש אבן שואבת למאות בני הקהילה ותושבי השכונה.
בבית הכנסת מתקיימים מניינים רבים, כוללים בכל שעות היממה, אוצר ספרים עשיר לכל הבאים בשעריו ובאבות ובנים השוקדים על לימודם בין כתלי בית הכנסת.
ההיכל הגדול
בס"ד לאחר הרבה תלאות ועיכובים, ניצבים אנו בפתח הגשמת החלום לבניית משכן קבע לבית המדרש. רק בכוחות משותפים של כל חברי בית המדרש, נצליח להתחיל ולסיים את המלאה הגדולה.
עזרת הנשים
בבית הכנסת תבנה אי"ה עזרת נשים מסודרת בגלריה שתשקיף אל בית המדרש ברצועה צרה, זאת על מנת לאפשר שמיעה וצפייה נוחה לציבור הנשים הבאות לבית הכנסת, זאת מבלי לגרום
להנמכתו של היכל בית המדרש.
שמחות ברוב עם
בעיניים צופיות לעתיד הקרוב, מתוכנן אי"ה בבניין בית המדרש, גם אולם רחב ידיים שיוכל לשמש אי"ה לקידושים ולשמחות שונות של בני הקהילה.
האולם יבנה בס"ד בטוב טעם עם מטבח ייעודי לרווחת הציבור עם כניסות נפרדות ומסודרות לגברים ולנשים.

לצורך ההוצאות הראשונות וכיסוי ההוצאות עד כה הסכום הנדרש) היתרים, תוכניות, אגרות, יועצים מקצועיים וחפירה בפועל (הוא 1,150,000 ₪
בהתייעצות עם מורינו, הרה"ג הרב זאב פריינד שליט"א אנו קוראים את חברי הקהילה לדגל, להטות שכם וליקח חלק נכבד במצווה רבה זו שצדקתו עומדת לעד, לרכוש מקום קבע בבית הכנסת ולצקת את יסודות הבניין.

שותפים בהיכל השם
ניתן להנציח לעילוי נשמת הנפטרים או לזכות בזכות נצח לברכה ולפרנסה.
עמותת דור ההמשך | עמותה מס': 580143964
מספר חשבון של העמותה 30212/65
סניף 766  בנק לאומי
בית הכנסת קהילת בני הישיבות
רחוב החיד"א 14
טלפון: 052-7619963


יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד