חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

וידאו בעניין כשרות הצילום

מאת הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א בשיעורו השבועי מוצש"ק ויקהל התשע"ט


ההסרטה באדיבות אתר יד מהרי"ץ


בעניין כשרות הצילום והפריצות בענייני קדושה וצניעות


רציתי לדבר עוד דבר חשוב, לו אנו זוכים מאת ידידנו מזכה הרבים, הרב מאיר לוי שליט"א מירושלם עיקו"ת.


הרב מאיר שליט"א מעורר על פירצה מסויימת, ואף שרצוני מלכתחילה היה להאריך בכך מעט, אבל מפני קוצר הזמן לא נאמר כעת אלא את עצם הידיעה שהוא כותב בזה"ל, בימים אלו מחפשים במה להתחזק? לצערנו, בנושא כשרות הצילום נפרצה חומת הקדושה והצניעות, מי שמזמין צלם [או צלמת] לחתונה וכדומה, ולא מברר עליו בדיוק מה הוא עושה, הרי שהוא גורם להחטיא את עם ישראל.


אותו צלם יש לו אתר או מקום אחר פרסומי ברשת. ושם מפרסם קליפים או תמונות של חתונות, בלי שום הגבלה וצניעות, [גם אם קיבלו אישור מבעלי השמחה].


האם אתם יודעים מה הם "קליפים"? 


למי שלא יודע נֹאמר, כי הם קטעי סרטונים. גם אני בעצמי לא ידעתי מה זה, עד ששאלתי. כנראה הם נקראים קליפים, כי הם מקליפה רעה וקשה, מסטרא אחרא...


צריכים לתקן את הדבר. תחילה, מדוע מביאים צלם שמסריט ומתעד את ריקודי הנשים? זהו דבר שאסור בוודאות. צריכים להזמין צלמת שתתעד את ריקודי הנשים. אבל עתה אנו מעוררים על כך, שאותם צלמים מפרסמים את התמונות באתרים, לכל מאן דכפין. 


אנו מחוייבים לעורר על כך, אפילו אם בעל השמחה התיר לך לפרסם את תמונותיו, וכי זו סיבה להתיר לפרסם את תמונות הריקודים לכל העולם...? התמונות צריכות להישאר לנשים בתוך המשפחה. ותו לא.


הרב מאיר שליט"א הגה רעיון לבעיא, וכתב כך, לכן החלטנו בס"ד לערוך רשימה של צלמים וצלמות, אשר מתחייבים לשמור על כל כללי ההלכה והצניעות, בכל אופן שהוא. 


מי שחושב שמתאים, נא לשלוח מייל בקשה לכתובת k.photol000@Qmail.com. אפשר גם להתקשר אליו לטלפון (למס' 0527636382), לזכות את הציבור בצלמים כשרים, אשר לא פרצו את הגדרות. השירות חינם לזיכוי הרבים.


הצלמים הללו פרצו את גדרות הצניעות, והנני ממש מתפלא, מדוע אין על כך קול זעקה מגדולי הדור? כיצד הם אינם מעוררים על הפגע האמור? הצלמים מפרסמים את התמונות ללא הגבלה. כנראה אין לעסקנים זמן ועניין לטפל בהחתמת הרבנים.


יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד