חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מרת רות דרוטמן ע"ה

מאת: עוזי ברק

אשה יראת השם

תושבת העיר בני ברק מרת רות דרוטמן ע"ה נפטרה כשהיא בת 35 שנים והשאירה אחריה שמונה יתומים

 

האישה הצדקת מרת רות דרוטמן ע"ה, השיבה את נשמתה לבוראה השבוע ביום שני בבוקר, כשהיא צעירה בת 35 שנים ולה 8 ילדים קטנים.

מרת רות שימשה במשך שנים כמזכירת סמינר הרב מאיר בבני ברק ועזה רבות לבעלה הרב אריה דרוטמן לייסד את ישיבת בין הזמנים 'באר משה', מקום שבו לומדים מאות בחורי ישיבות בבין הזמנים.

הלוייתה יצאה מביתה ברח' סמטת יבנה בבני ברק, בהשתתפות רבנים, מאות אנשים ואלפי תלמידות.

ספד לה, הגר"מ צבי ברלין ראש ישיבת 'חיים עוזר' ואמר עליה "כי היא הייתה אישה יראת השם, כל שאיפותיה היו אמונה ואהבת תורה, יראת שמים טהורה, הסתדרה לבד עם כל מכאוביה, שסבלה מהמחלה הנוראה ובלבד שהדבר לא יפריע לביטול תורה לבעלה כשלמד בכולל, כל מציאות חיה היה בעולם כפרוזדור לטרקלין בעולם הבא".

הגר"ד צבי שלזינגר ראש ישיבת 'מנחת יצחק' אמר "כי האישה הזדככה בייסורים גדולים קשים ומרים ומיתתה היא כפרה בשבילנו, עם כל ייסוריה התפללה 3 פעמים ביום ואת כל ייסוריה קיבלה באהבה, כל מכאוב קירב אותה יותר לקב"ה, לאחרונה היה לה קשה לאכול, אז היא אכלה עוד אפי' שזה לא היה אפשרי והכל בשביל שיהיה שיעור שהיא תוכל לברך אח"כ".

אחריו דיבר הגר"ג אידלשטיין מראשי ישיבת פוניבז' שאמר "כששומעים דברים כאלו על אישה כזו צדקת וצעירה אזי צריך חיזוק גדול, כי עושים דין עם הצדיקים".

לאחר מכן דיבר הרה"ג שמואל מאיר מנהל סמינר 'מאיר' שאמר אחרי הספדים כאלו אין מה להוסיף, היה לה אהבת תורה עצומה עד כדי כך שהיא הלכה לאסוף כספים מגבירים בשביל ישיבת בין הזמנים של בעלה ואמרה לגבירים תתרמו כסף כי זה החיות שלי ובגלל זה אנשים פתחו את ליבם ותרמו יותר, בנוסף היה עשתה הרבה חסדים בתוך ביתה".

בסיום ההספדים, דיבר בעלה רבות בשבחיה, ולאחר אמירת קדיש מפי ילדיה הקטנים היתומים יצא מסע ההלוויה אל בית העלמין פוניבז' שם היא נטמנה.

תנצב"ה

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד