חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

1200 אברכים נבחנו בתכניות 'קנין ש''ס' ו'קנין הלכה'

600 משתתפי התכנית נבחנו בימים אלה על מספר עצום זה של דפי גמרא שנלמדו החל מפתיחת מחזור הלמודים הנוכחי בדף היומי. המבחן כלל את מסכתות: ברכות, שבת, עירובין, פסחים, שקלים, יומא, סוכה, ביצה, ר''ה, תענית, מגילה ומועד קטן.
על יסודה של תכנית המבחנים היחודית 'קנין ש''ס' העומדים בראש התכנית, לאחר בקור שערכה משלחת מטעמם בבתיהם של גדולי ישראל במסגרתו הציגו את בסיס הרעיון לפתיחת מסלול בחינות שיקיף את הש''ס כולו על-ידי בחינות מצטברות - כך שלומד הדף היומי יוכל בתום שבע שנות למודו לרכוש ידע עצום בכל מכמני התורה ולדעת את הש''ס על בוריו. גדולי ישראל התבטאו, כי אכן דרושים לנו בדורנו עוד כמה בקיאים בכל הש''ס כפי שהיה מצוי בדורות הקודמים עם עמלם ויגיעתם בתורה.

זהו המבחן המקיף ביותר שנערך עד כה, בשל העובדה כי בכל מבחן נוספת כמות הדפים הנלמדת במשך התקופה בסדר הלמוד של הדף היומי. יש לציין כי מבחן זה הוא השני בו מוענקת מלגה וגובה המלגה למצטיינים ביותר הינה כ-1400$.

יחד עם זאת נבחנו כשמונה מאות אברכים נוספים לומדי תכנית 'קנין הלכה' על הלכות שבת. המבחן נערך עם סיום הלמוד והבחינות על הלכות שבת, למוד שנמשך למעלה משנה וכלל בין היתר סדרת שעורים בהלכות אלו על-ידי חשובי מורי ההוראה. תכנית הלמוד של הלכות שבת התפרסה על פני למעלה משנה, במהלכה שקדו חברי 'קנין הלכה' על למוד ההלכות מתוך עמל ויגיעה, כאשר הם מתמקדים לא רק בהלכות למעשה כי אם בהעמקה במקורות ההלכה, בראשוני הפוסקים ובסוגיות הגמרא. עם סיום הלכות שבת נערכים הלומדים לקראת השלב הבא בתכנית הלמודים שיתמקד בהלכות יורה דעה חלק ב'.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד