חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברותות טלפוניות ללמוד עם חקלאים

במפגשי הערכות לקראת 'מבצע האימוץ' שנערכו בשבועות האחרונים בכוללי 'אילת השחר' במודיעין ובמושב יערה, התוו הרב אביגדור מנדלסון, מראשי 'המרכז לחקלאים שומרי שביעית' והרב שלמה רענן, יו''ר ארגון 'אילת השחר' דרכים לשתוף פעולה בין החקלאים שהצטרפו למעגל משביתי שדותיהם בשנה הקרובה לאברכי הכוללים – במערך שעורי התורה ובפעילות התורנית העניפה שמקיימים אברכי 'אילת השחר' ביותר ממאה ישובים ברחבי הארץ.

 

בכנוסים אלו נשאו דברי עדוד וחזוק לאברכים הפועלים עם ''העם שבשדות''. הרב מיכה רוטשילד וחה''כ הרב יצחק ועקנין, המלוה זה שנים מקרוב את פעילות 'אילת השחר', יו''ר 'אילת השחר', הרב שלמה רענן, גילה כי במקביל לפתיחת הכוללים בפני החקלאים והשעורים בהלכות שביעית בישובים, הביעו כאלף חקלאים ועירוניים העוסקים בענף את רצונם להצטרף לפרויקט 'החברותות הטלפוניות' של הארגון, במסגרתו לומדים אברכים ואנשי מעשה בטלפון, במשך כעשרים דקות בשבוע, שעור קבוע באחד ממקצועות היהדות המענינים את ה'חברותא'.

 

במסגרת פרויקט זה, שציין לאחרונה שנה לפעילותו, כבר מתקיימים למעלה מאלף 'חברותות' של גברים ויותר מאלפים של נשים, במגוון ספרי יסוד המסופקים על ידי 'אילת השחר'. המספר הזה של חברותות עונה רק חלק מהבקוש בקרב הצבור שעדין איננו נמנה על שומרי התורה והמצוות. הצמאון ליהדות בחוגים הנחשבים 'רחוקים' הוא כל כך גדול ופרויקט 'החברותות הטלפוניות' הוא בהחלט אמצעי פשוט ויעיל, המסוגל להתחיל בהרווית הצמאון הזה'' אמר הרב רענן והציג את קריאת הקדש של מרנן ורבנן גדולי ישראל להצטרף למעגל 'החברותות' לקראת שנת השמטה הבאה עלינו לטובה. ב'אילת השחר' נפתח מוקד מיוחד למעונינים לטול חלק בפרויקט 'החברותות' בכלל ועם החקלאים בפרט ומספר הטלפון בו הוא 502 - 202 – 1800
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד