חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תופעה מרנינה: מאות אברכים בבני ברק ואלעד הצטרפו למעגל החברותות הטלפוניות

יותר מ-400  אברכים  מב"ב ואלעד הצטרפו למערך ה"חברותות  הטלפוניות" של "אילת השחר"

 

למעלה מארבע מאות אברכים תושבי בני ברק ואלעד הצטרפו בחודש האחרון לפרויקט ה"חברותות הטלפוניות" של ארגון "אילת השחר", בעקבות "מבצע גיוס" מיוחד שנערך בכוללי האברכים בשתי הערים הללו, נוכח הביקוש הגובר והולך ל"חברותות" באזור המרכז, מצד יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות המגלים עניין בלימודי היהדות.

 

האברכים המצטרפים יקדישו מדי שבוע בין 20 ל-40 דקות כדי ללמוד בצוותא, באמצעות הטלפון, עם "חברותא" אחת או שתיים, נושא בפרשת השבוע, הלכה, סוגיה בגמרא או פרק בספר יסוד ביהדות.מרכז הפרויקט, הרב ישראל אדלר, ציין כי אברכים אלו מצטרפים ללמעלה מאלף האברכים המשמשים כבר תקופה ארוכה חברותות למעוניינים להתקרב לצור מחצבתם. ארגון "אילת השחר" עורך מעקב אחר הלימוד המשותף, מספק את ספרי הלימוד ובמקרה הצורך גם  את כרטיסי חיוג.

 

הפרויקט, שזכה לברכתם הנלהבת של מרנן גדולי ישראל שליט"א, הצליח בתקופת פעילותו הקצרה יחסית   לקרב מאות יהודים לשמירת תורה ומצוות. מאז תחילת שנת השמיטה נוספו למעגל החברותות למעלה גם  מ-500 חקלאים מכל רחבי הארץ.

 

הרב אדלר גילה כי מדי יום מגיעים למוקד הטלפוני של "אילת השחר" למעלה משלושים קריאות טלפוניות של מעוניינים להצטרף למערך החברותות כדי ללמוד יהדות ובקרוב עומד הארגון לערוך "מבצעי גיוס" בריכוזים נוספים, כדי לצרף אברכים ושוחרי תורה נוספים לפרויקט, על מנת לרוות את הצימאון. מספר הטלפון של המוקד, הממוקם בקרית ספר הוא:  1800-202-502.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד