חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כולל אברכים נפתח בבנימינה

לרשת הכוללים של ארגון "אילת השחר" הפועלים במודיעין, קרית טבעון, יפו, בת ים, רמלה ומושב יערה נוסף בימים אלה כולל נוסף, במושבה הותיקה בנימינה.

 

הכולל, הנושא את השם "זוהר החיים" והממוקם בבית המדרש "מגן אברהם" בלב המושבה, נפתח בעידודו ובברכתו הלבבית של כ"ק האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א מנהריה ובראשו עומד נציג ארגון "אילת השחר" במקום, הרב ברוך פחימה.

 

במסיבה חגיגית שנערכה לרגל פתיחת הכולל החדש, ברכו רבה של חדרה, הרה"ג רבי שמעון ביטון שליט"א, רבה של פרדס חנה הרה"ג רבי דוד צדקה שליט"א והרה"ג רבי דוד מישתה שליט"א, רבה של קהילת "עדת ישורון" בחדרה על הוספת הנדבך הנוסף לפעילותם העניפה של הרב פחימה ורעיתו, המקיפה את כל שמונת בתי הכנסת ומאות בתי אב במושבה וציינו את עובדת חנוכתו המחודשת של בנין בית המדרש שכנגדו הוצא בעבר 'צו הריסה' – בהפיכתו למגדלור המפיץ את אור התורה לכל האזור.

 

הרב פחימה השיב כנגד המברכים והודה על הזכות שנפלה בחלקו להגדיל תורה ולהאדירה דווקא במקום שהיא נראית כ'מונחת בקרן זווית' ולארגון "אילת השחר" והעומד בראשו, הרב שלמה רענן, על העזרה והסיוע במימון ההרצאות, המסיבות והפעילות השוטפת במקום.

 

הרב פחימה ציין לשבח גם את 'כולל הערב לבעלי בתים' בו נוטלים חלק כחמישים מתושבי המקום ובמסגרתו סיימו זה לא מכבר את לימוד מסכתות סדר מועד והוחל בלימוד סדר נשים. כן הפנה קריאה לאברכים להצטרף לשורות הכולל החדש.  
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד