חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בית כנסת חדש נחנך בישוב בן עמי

בן עמי - אתר הבית כנסת
http://www.benami.org.il

שני ספרי תורה חדשים ומהודרים הוכנסו לבית הכנסת
 

ברכת "שהחיינו" נרגשת נשא השבוע מר אברהם כרמלי, מותיקי הישוב "בן עמי" שליד נהריה ועיניהם של חבריו, מייסדי הישוב הנושא את שמו של מפקד "שיירת יחיעם" במלחמת השחרור, בן עמי פכטר, זלגו דמעות של אושר, עם חנוכת השלב הראשון של מבנה בית הכנסת החדש בישוב, חמש שנים לאחר שבית הכנסת שפעל במקום מאז היווסדו, לפני ששים שנה, נהרס למען הרחבת הישוב.

 

במעמד המרגש, בו נטלו חלק כמעט כל תושבי הישוב, הוכנס גם ספר תורה מתנת המועצה האזורית "מטה אשר" שהישוב נמצא בשטח שיפוטה – לבית הכנסת החדש, יחד עם ספר תורה נוסף, שנכתב על ידי משפחת צבע, מתושבי המקום.

 

לאחר כתיבת האותיות בספר התורה החדש, נישא הספר תחת אפריון, כשהוא מלווה בשירה ובזמרה, מאולם "בית העם" המקומי, לעבר היכל בית הכנסת החדש.

 

הרב האזורי רבי שלמה בן אליהו, רבה של נהריה רבי ישעיהו מייטליס, רב המועצה האזורית השכנה משגב רבי עוזיאל בן אליהו, רבו לשעבר של הישוב השכן נתיב השיירה רבי רן בן משה וסגן ראש המועצה האזורית מר אורי ארנון, ציינו את חשיבות המעמד ההיסטורי בחיי הישוב, שלאחר ששים שנה זכה לא רק לבית כנסת וספרי תורה נאים, אלא גם למניין מכובד בתפילות השבת.ולשיעור קבוע במסכת ברכות. הם זקפו זאת לזכות נציג ארגון "אילת השחר" המתגורר במקום, הרב ישראל גולומבק.

 

הרב גולומבק שהשיב כנגד המברכים הביע את הוקרתו לכל המסייעים בבניית בית הכנסת החדש ואת תקוותו להשלמת מבנה בית הכנסת ולהרחבת מעגל הבאים בשעריו.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד