חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גובר הביקוש העצום למהדורת 'ודברת בם' של מתיבתא

בממלכת התורה 'עוז והדר' ממשיכים בהשבחתם והרחבתם של היצירות התורניות, כשתשומת לב מיוחדת ניתנת לצרכיהם של לומדי הדף היומי, ומוקדשת מחשבה מרובה לענות לבקשותיהם המגיעות אל שולחן מערכת 'מתיבתא'.

עם תחילת לימוד מסכת 'נדרים' הופתעו קהל הלומדים לגלות את מהדורת 'ודברת בם', שלמרות היותה ממשפחת מהדורות 'מתיבתא' שקנו את שביתתם בחיק ציבור הלומדים, היא מיד מצאה את מקומה כמשובחת ויעילה ביותר. עריכתה נעשתה בצורה שונה במקצת לתועלת הלומדים וכרצונם.

במהדורה זו הובאו רק מדורי הפשט, כלומר, ביאורי הגמרא הידועים בטיבם, שמתמצתים בשפה ברורה את כל הנקודות הדורשות ליבון במהלך לימוד הדף היומי או בישיבות, והבאתם לעיני הלומדים בבהירות של ממש.

מיוחדת היא מסכת 'נדרים' שבה ישנם שינויים בין הגירסאות המובאות בתלמוד שלנו, לבין אלו שהיו לפני הר"ן ושאר הראשונים, ועל כן עמלו עורכי מכון 'עוז והדר' להביא גם את גירסת הר"ן שהתקבלה בקרב הלומדים, להציג בפני הלומד את השינויים שביניהם, למען יוכל לרדת לעומק הבנת הגמרא.

בנוסף, הובא גם המדור המורחב 'ביאורי הר"ן', שהוא ביאור נרחב ויסודי על דברי הר"ן, שהוא המפרש העיקרי במסכת נדרים, ועל פיו לומדים בהיכלי התורה את מהלך הגמרא, במדור זה מובאות גם כל ההערות והציונים הנחוצים להבנת דברי הר"ן, וכן צורפו אליו 'לשונות הראשונים', הלא המה דברי הראשונים שהעלה הר"ן בתוך דבריו, בכדי שיוכלו הלומדים להבחין במקור דברי הראשונים כפי שנכתבו.

במשרדי 'עוז והדר' גבר זרם הפניות בדבר רכישת המהדורה הנוכחית, שהושם בה דגש מיוחד גם על נוחות מירבית, כשכל מסכת 'נדרים' נמצאת בשני כרכים בודדים, מה שמקל על הנשיאה, ועל הלימוד בדרכים.

הפניות שהגיעו מכל גווני המגזרים, הן מציבור לומדי הדף היומי, והן מקהל לומדי בקיאות בהיכלי הכוללים והישיבות, נענים בחיוב לתועלת הלומדים ולהרחבת גבולי התורה, והכרך השני עושה את דרכו אל ציבור המנויים הגדול.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד