חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

החברותא לשמיטה מנעה נשירת חקלאים ממעגל שומרי השביעית

"הניסיונות שעובר כל שומר שביעית מידי יום הם עצומים, ואין לכם מושג מה מחוללים לימודי החברותא ושיחות החיזוק שלכם למניעת נשירה של עשרות חקלאים ממעגל שומרי השמיטה" – גילה הרה"ג ר" מנחם מנדל מנדלזון שליט"א, רבה של קוממיות, העומד בראש "המרכז הארצי לחקלאים שומרי שביעית" במפגש עם רכזי "חברותא לשמיטה" שהתקיים במשרדי פרויקט "חברותא"  של ארגון "אילת השחר" בקריית ספר.
 

במסגרת "חברותא לשמיטה" זוכים יותר משבע מאות חקלאים שומרי השביעית הפזורים בכל רחבי הארץ לחברותא אישית מידי שבוע עם בני תורה באמצעות הטלפון, במסגרתה נלמדת חוברת מהודרת העוסקת בנושאי השמיטה בהלכה ובאגדה, שהופקה במיוחד למטרה זו.

 

רכזי הפרויקט סיפרו  על ההתרגשות הרבה בה מתקבלות שיחות הטלפון שלהם, במהלכם הועלו הקשיים והבעיות בהם נתקל החקלאי ולובנו הסוגיות תוך ניסיון למצוא פתרון ומענה כאשר השאלות ההלכתיות מופנות לרבני "המרכז הארצי לחקלאים שומרי שביעית".

 

מנהל פרויקט "חברותא" ב"אילת השחר", הרב ישראל אדלר, גילה כי מספר החברותות גדל בהתמדה נוכח הצימאון לדבר ה' בכל שדרות הציבור וקרא לבני תורה נוספים להצטרף למעגל "החברותות" בכלל ועם החקלאים בפרט, על ידי התקשרות למוקד הפרויקט בטל.  502 - 202 – 1800.

 

"ב-20 דקות לשבוע ניתן לזכות הן במצוות חיזוק ידי גבורי הכוח שומרי השביעית והן במצוות 'קרוב רחוקים' גם במובן הפיזי, כשהטלפון הוא המקרב ומקצר את המרחקים" ציין הרב אדלר.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד