חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ס"ת חדש ומהודר הוכנס לביהמ"ד של כ"ק האדמו"ר מבישטנא בפתח תקוה

 במעמד חגיגי צנוע ומרשים, הוכנס ספר תורה חדש ומהודר לבית המדרש של כ"ק האדמו"ר מבישטנא שליט"א בשכונת עמישב בפתח תקוה.

עם סיום כתיבת האותיות בחצר בית המדרש בידי התורמים, בני משפחת אלקיים, רבה של העיר וראש ישיבת "נחלת דוד" הגאון רבי ברוך שמעון סלומון שליט"א, כ"ק האדמו"ר מבישטנא שליט"א ומתפללי בית המדרש, נשא המרא דאתרא דברים בשבח התורמים והעלה על נס את פעלו של כ"ק האדמו"ר שליט"א בהקמת מקום תורה ותפילה שוקק חיים כמעט בכל שעות היום והזכיר כי מטרת יציאת מצרים היתה קבלת התורה.

 

לאחר שתית "לחיים" נישא ספר תורה החדש בשירה ובריקודים תחת אפריון ברחובות השכונה, כשלתהלוכה מצטרפים עשרות רבות מתושבי קרית בעש"ט ושכונת גני הדר הסמוכים. בהגיע הספר לרחבת בית המדרש יצאו לקראתו הגבאים עם ספרי התורה הותיקים. הריקודים בבית המדרש לכבודה של תורה נמשכו למעלה משעתיים ובסיומם הוכנסו הספרים להיכל באמירת "לדוד מזמור" פסוק בפסוק

ע"י כ"ק האדמו"ר מבישטנא, כשכל הקהל עונה אחריו.

 

בהמשך נערכה סעודת מצוה חגיגית, בה נשאו רבני השכונה, הרה"ג ר' עמנואל שרעבי והרה"ג ר' שלמה רבינוביץ, רבה של קהילת "שונה הלכות" הג"ר שמואל אילוביצקי ורבה של קהילת "קהל חסידים" הג"ר יקותיאל רוזנבאום דברים לכבוד המעמד. כ"ק האדמו"ר מבישטנא השיב בדברים נרגשים והאציל מברכתו למשפחת התורמים הנכבדים ומשתתפי השמחה לכבודה של תורה.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד