חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אמונה כשהישועה לא נראית באופק...

שאלה:

לכבוד ועד הרבנים
שלום וברכה!
רציתי לשאול שאלה שמטרידה אותי זמן רב, איך מחזקים את עצמנו באמונה כאשר מצפים כ"כ הרבה זמן לישועות. מנסים סגולות, מתחזקים בעניינים שצריכים חיזוק, מקבלים על עצמנו קבלות אין ספור, ועדיין לא זוכים לראות ישועה, ככל שאני מאמינה ובוטחת יותר שהנה בזכות זה נזכה לישועה, כך האכזבה אצלי גדולה יותר כשלבסוף לא זוכים. קשה לי מאוד עם זה, מה יעזור כדי לא להשבר.
אני מאוד מנסה, אבל בכל זאת על סף שבירה.
תודה רבה על ההכוונה, ושנזכה לבשורות טובות בקרוב אמן.

תשובה:

שלום רב!!
ראשית עלינו להאמין באמת ולבטוח כי רק ה' הוא מקור הברכה והאמונה, אינני יודע במה הענין שאתם מצפים לישועה, אבל בכל דבר הנצרך לישועה מאתו יתברך, אם תתחזקו בבטחון ואמונה, גם בהודאה על מה שיש ב"ה, ייטיב עמכם הדבר. אם יש לכם לדוגמא מוסף שב"ק של יתד נאמן, קראתי הבוקר כתבה מאלפת על הרב אוריה שטיין שנפטר השבועה מהמחלה, שבאמונה תמימה ובוטחת האריך מחלתו מחודש לשש שנים עם שני ילדים תוך כדי המחלה כנגד כל סיכויי הרפואה, שוה לקרא ולהתחזק.
בנוסף אני מכיר סיפורים לא מעטים מאנשים הזקוקים לישועה, שמרבים להצטער ולתנות מר גורלם, והדבר כידוע אינו טוב וראוי לא לאנשים עצמם ואף לא לקונם שאינו שמח בעצבות בניו, ורק השבוע אוכל לספר על אחד מאלו שנועצו בי, שלא זכה לפרי בטן י"ג שנים, ועשה כל הניתן במרחבי הרפואה והסגולות גם יחד, ולפני כשנה בערב חג הפסח הודיע לאשתו, שעשינו כל מה שמוטל עלינו ואם כך הקב"ה גזר עלינו כנראה שצריכים לקבל הדין באהבה ולהודות לו על כך שלפחות מיטיב עמנו בכל מה שיש לנו, למרות שלא זכינו לפרי בטן והחליטו להפסיק כל הנסיונות ולהתחזק בהודאה להשי"ת, ובערב חג הפסח הם ערכו ברית לבנם בכורם, שנולד בעקבות הבטחון וההודאה שהוא חלק חשוב בחיי האדם.
אם תירצו יותר לפרט במה המדובר, ונוכל לסייע בידיכם בדברים יותר נקודתיים, נשתדל לעמוד בכך, ניתן גם להשאיר מס' להתקשרות במידה ולא מעונינים להרבות בכתיבה.
בכל מקרה ברכותינו להצלחתכם בכל מבוקשיכם ברוח ישראל סבא

ועד הרבנים

לפניה לועדת הרבנים

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד