חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בקשה מיוחדת

לכבוד מערכת העלון הנפלא ''הכתר'' הי''ו.
בתקופה האחרונה זכינו לרוח של תשובה- אורות בתוך החושך- להחזרת עטרת יופי הצניעות ליושנה. למרות כל הקשיים והנסיונות, העזות דקדושה הנפלאה מצד אברכים בני עלייה אמיתיים הוכיחה שאפשר להתרומם מעל הכל.
עד היום בחרתם שלא לפרסם את כללי ההלכה בקשר לסוגי הפאות שנאסרו מקדמת דנא ע''י גדולי ופוסקי הדור זצ''ל ויבלחט''א.
מן הסתם, שיקוליכם הינם מצד רגישות הנושא, שלא לפסול ח''ו ת''ח ובני תורה יקרים, אשר מחמת עוצם השפעת האופנה והלחץ החברתי וכו' אינם מצליחים להתמודד עם הנסיונות כפי שהיו רוצים.
אמנם, כאגודה, עם ה''יד על הדופק'', מצד דעתם ורצונם של מאות אברכים, מחובתינו להודיע לכם שיש היום רצון עז בקרב בני תורה מבקשי האמת הספוגים בעזות דקדושה, לציית אל רבותינו מאורי הדור ולהשתפר בצניעות כיסוי הראש. מתוך אמיצות נפלאה, רבים הם הרוצים להתנתק כפי יכולתם מההתמכרות לסוגי פאות אשר על פי כללי ההלכה שנקבעו מקדמת דנא אסורות- כידוע- לכל הדעות משום פריצות.
כידוע, מצד גדולי ישראל ועמודי ההוראה, כללי ההלכה שנקבעו אז הם השולחן ערוך לענין היתר פאה נכרית, וכל פאה שאינה לפי הכללים אסורה מדינא. מצידם, הפירצות מצד כללי האופנה לא קבעו הלכות חדשות.
ידוע שבמשך השנים מרן הגרי''ש אלישיב שליט''א מורה שוב ושוב בתקיפות ובחריפות לכל שואליו, שבין לענין האורך ובין לענין הדגמים, פאות שאינן לפי כללי ההלכה הן פרוצות ואסורות .
בכנס הגדול בירושלים, באולמי רמת תמיר (מוצש''ק חיי שרה), במעמד מרן הגרי''ש אלישיב וזקני הדור שליט''א, שמענו את ההחלטות ואת ההלכות על פי הוראתם של כל גדולי הדור שליט''א. הם הדגישו שוב, שכללי ההלכה הם כפי מה שנקבע מקדמת דנא. המסר היה ברור: זאת התורה לא תהא מוחלפת!
רבותינו ציפו ומצפים מאתנו לשאוב ממעיינות העזות דקדושה שבתוכנו! זקני הדור מצפים מאתנו להבין ענין מאד בסיסי: אי אפשר להשריש מנהגים חדשים על פי פירצות בכללי ההלכה, גם אם הנסיונות הם גדולים.  ביסוס והשרשת שיטות והלכות חדשות על פי פירצות והתדרדרות, דהיינו ''רפורמה'', זוהי דרכם של האפיקורסים וכל שאר התנועות שהביאו חורבן לעם ישראל. אותם העומדים מאחורי תנועות אלו מנעו ומונעים מיהודים לשוב בתשובה על חטאים, היות ועל פי ''השקפותיהם'' החטאים אינם חטאים עקב ''המציאות החדשה של רוח התקופה'' וכו'. יהודים החרדים לדבר ה', המנותקים מהשקפות כאלו, לא העיזו ולא מעיזים לבסס פירצות כמנהגים ושיטות, ובודאי שלא מבססים את כללי האופנה הטמאה, אשר מקורה בכוחות הטומאה, כידוע.
לגבי הרבה סוגי פאות של הדור הצעיר, מדובר בעצם על אופנה טמאה ונוראה של המוני גויות פרוצות המשתמשות בכלים אלו למטרות אשר אי אפשר לפרט כאן, ה' ישמרנו. בני תורה ויהודים יקרים שבדקו את הענין וגילו את מה שגילו, בנוגע למטרות אשר עבורם מייצרים את הפאות האלו, נותרו המומים ומזועזעים.
ייתכן מאד והגיע הזמן שאנו נפרסם את כל האמת בחוברת מיוחדת, בכדי שאברכים יתייחסו אל הפאות הפרוצות בהתאם לידיעת המציאות הנוראה. על ידי ידיעת האמת, הציות אל גדולי ופוסקי הדור יהיה מתוך שמחה, מתוך ''אשרנו מה טוב חלקנו''!
בחודשים האחרונים התברר לנו כי מאות אברכים מרגישים, שהגיע הזמן להשקיע בלחץ חברתי חדש על פי האופנה הנפלאה של התורה הקדושה, כפי מה שחכמי התורה הורו לנו: היופי הפנימי האמיתי של הלכות הצניעות בכיסוי הראש!
לא אלמן ישראל! למרות הרוחות החזקות, אברכים אמיצים הביעו את רצונם העז להתנתק מסוגי הפאות שנאסרו ע''י גדולי הדור! למענם ולמען כל מבקשי האמת, אנו מבקשים מכם בכל לשון של בקשה לפרסם את כללי הלכות הפאה דלהלן, שנקבעו, נוסחו ונכתבו ע"י ועדת הרבנים מקדמת דנא!

התהליך אינו קל, עלינו להיות יוזמתיים ויצירתיים בדרכי ההתנתקות , אך רצון עז הוא השלב הראשון בדרך לשינויים, וכמו בכל הנסיונות הקשים בעבודת ה'.
לאור מצב ההתעוררות והרצון להתנתק מכלים המחטיאים ומכשילים, ישנה תכנית לבסס תנועה ארצית לכל מבקשי האמת הרוצים להשתייך לציבור המציית אל גדולי ופוסקי הדור זצ''ל ושליט''א, בכל גדרי הצניעות, בכדי לעורר רחמי שמים.
מובן מאליו שבכדי להתגבר על הנסיונות צריכים את ההתחזקות של השתייכות לציבור מתוך התאחדות. על ידי אגודה אחת נזכה שרוח התשובה והרצון העז יביא לשינויים נפלאים בס''ד, וכפי שהוכיח הניסיון בתחומים אחרים. אסור לנו לזלזל בעצמנו!
אברכים רציניים ויוזמתיים הספוגים בעזות דקדושה, הרוצים לסייע בביסוס התנועה ע''י רעיונות ועצות מעשיות, מתבקשים להביע את הכל בכתב. אנו נתייחס אל כל מכתב בכובד ראש. האימון שלנו בגבורת הנפש של בני עליה אמיתיים, וכפי שאנו רואים בחוש, מקשה עלינו את השתיקה.
אנו מודים לכם מעומק הלב, ומברכים אתכם שתמשיכו לקדש שם שמים ברבים.
בכבוד רב
אגודת חניכי הישיבות
שמחת חיים
ע''ש מרן הגר''ח מוולאז'ין זיע''א
ת.ד. 18473 ירושלים
נ.ב. האגודה היא התאחדות להתחזקות בכל יסודי הדת, אך היות ואברכים מרגישים שחייבים לחזק ולהתחזק בעיקר בעניני וגדרי הצניעות, זאת המשימה העיקרית. ברוך ה', עד עתה הצלחנו לחזק, לעודד ולרומם, ואנו בטוחים שנזכה לפעול למען הענין הנשגב הנ''ל ולעורר רחמי שמים. (ובעז''ה כשנזכה להתבסס נפרסם את הכתובת ומספר הטלפון וכו', לע''ע עלינו להסתפק בכתובת הנ''ל).
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד