חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פלא אדם

לגלות את הפלא בגילאי הפרא, כל מה שרצית לדעת על גיל ההתבגרות, הרווקות, התמודדות וצמיחה, בניית מודעות ובטחון עצמי...
8/12/2008

טעימות מהספר

בפתחו של עולם

 

     אני ועצמי, שתי דעות בגוף אחד. לא לכל אחד יש את האומץ להתאמת עם עצמו, לשאול שאלות נוקבות, לברר את זהותו האמיתית ולהעריך את עצמו לפי מה שהוא. לדעת מהי בעיה וכיצד פותרים אותה, האם אני שונה מכולם או שמא מיוחד מהם. לגעת בתובנות החיים ולהיבנות מהן. להבין בעצם למה? למה קשה לי, למה אין לי חשק והדברים אינם מסתדרים כרצוני, הרי אני זה "אני"! הייתכן שאני לא שולט על עצמי?

 

     אתה ואני במעלה משעול החיים, אני אדבר ואתה תשאל, אני אנסה ואתה תקבע. נשוחח ברוגע, בשלווה ובחיוך. פעמים ששאלותיך יהיו נוקבות וחזקות ופעמים שמילותיי יהיו כחרבות. פעמים שתשאל רק כדי לדוקרני או לבדוק את אורך רוחי ופעמים שתשאל כדי לדעת את מסתורי החיים. אני מבטיחך שכל תשובותיי יהיו רק מתוך אהבה וציפייה לראותך מצליח ומשגשג בליבת החיים.

 

     ואספר לך סיפור

     איך הוא לא מתבייש? זעם חיים באוזני חברו, אני פשוט מתקשה להאמין! זה החבר אשר כה בטחתי בו? מה לא עשיתי בשבילו וככה? זה מה שהוא כותב לי? דמע ושלף הוא מכתב שהגיע מחברו: "שלום חיים, אני פה בחופשה דורש בשלומך ומתעניין בקשר לחבריך של שנה הבאה, מקווה שהם יהיו בסדר ויעריכו אותך. מתגעגע, חברך משה".

 

     "מה הבעיה במכתב"? שאל החבר.

     מה הבעיה? זעם, אתה לא יודע לקרא? תראה איך הוא רומז לי: מקווה שהם יעריכו אותך.. מה, לא מגיע לי שיעריכו אותי? מה זה 'מקווה'? כאילו רק הוא ידע להעריכני?

     הרגיע אותו חברו ואמר לו, "חיים, אם רק תקרא את המכתב בנחת ובנועם, תוכל לגלות איזה חבר מדהים יש לך"! הוא מאחל, הוא לא קובע..

 

     יקירי, אם החלטת לקחת יוזמה לברר את זהותך ועוצמת נשמתך, ספר זה יעניק לך את הכלים לגלות את הפלא שבך ובתנאי שתדע לקראו כפי שנכתב, בנחת ובנועם.

     דע, אני מציג את הדרך, לא קובע שתלך בה.

 

למה חשוב שאקרא את הספר?

   אני בחור פיקח ונבון, מודע לעצמי, סולל את דרכי בין חברים טובים. האם חשוב שגם אני אקרא את הספר?

 

   אני לא פיקח ולא נבון, סתם נער שחברים לא אוהבים, אני לא אוהב את עצמי ולא את המשברים התוקפים. האם הספר ישנה אותי אם אין לי כוח להשתנות בעצמי?

 

   אני נער פיקח ונבון אך יש לי קשיים רבים עם חברים, לימודים, הורים ומחנכים. האם הספר ייתן לי פתרונות? אני כל כך מיואש עד שלא נראה כי יש פתרון, אף אחד לא מצליח באמת להבין אותי, למה שהספר יצליח?

 

   אני הכי פיקח והכי נבון, שמעתי כבר הכול. לא מאמין בפסיכולוגיה בגרוש, זה לא עובד עלי. האם הספר יכול לחדש לי?

  

     כנגד ארבעה בנים דיבר הספר:

     אחד חכם, אחד תם, אחד מיואש ואחד שיודע הכול..

 

     לחכם

     יעניק כלים להמשיך ולא למעוד, לא לעלות על מכשולים שלא חשב על קיומם.

 

     לתם

     יסביר עד כמה מיוחד הוא מכולם וחשוב הוא לקיום העולם.

 

     למיואש

     יעניק חיים ושמחה להבין שאין ייאוש בעולמו הפרטי.

 

     ולאחד שיודע הכול

     יבהיר שחייו הם פלא גדול..

 

לאיזה גיל מתאים הספר?

     לבגרות אין גיל. יש צעירים המבקשים דרך לחייהם בגילאי בר או בת המצווה, יש שבשנות העשרה המאוחרות, יש בגילאי השלושים ויש המתעוררים בגילאי השבעים.. ככל שתכיר את דרכך בגיל צעיר יותר כך תינצל ממשברים ותעצב את חייך טוב יותר.

     זכור! לעולם לא מאוחר.

 

     משברים הינם בעצם קשיי קליטה והסתגלות למציאות החיים, השבר שבין החלום והרצון לבין העולם המציאותי, לכך כל גיל מזמין את שבריו ובשפע..

     צעירים הרכים נתקלים במשברי זהות והשלמה, מי אני? איך אני? ומהם הישגיי.

     בוגרים נתקלים במשברי חברים, אמון, לימודים, חירות ועד בחירת בן או בת הזוג.

 

     בחיים אין קיצורי דרך, אך נוכל לחסוך מעצמנו שברי לב המצויים בדרכי העולם וזאת ע"י גילויים המוקדם. לכך, אם חיסרת בבניית דימוייך ואישיותך בגילאי העשרה הרי שפתרון למשברים בגילאים מתבגרים טמונים ביסודות אלו.

 

     חשוב מאד! לקרא ספר זה טרם הנישואין כי רק אם תדע מי אתה, תוכל אתה לאבחן מה באמת מתאים לך ומה עליך לחפש. לכך, גם אם יש לך המון שאלות ותהיות וחרד אתה מהתשובות שמא הן יחייבו אותך, זכור! דבר בעולמנו אינו יכול לחייב אותנו מלבד אנו את עתידנו.

 

איזה חלק מהספר חשוב לגילי?

     גיל הבגרות הוא גיל הבניה. כדי לבנות בניין עדי עד, יש להתחיל מהיסודות. לכך חשוב לעיין בפרקי הספר מתחילתו ועד סופו ולא לנסות למצוא פיתרון מיידי המאלחש את המכה אלא לבנות ולסלול לך כביש עוקף כאב.

 

אבל אני לא במשבר..

  בעת בניה, לא מחכים שיופיעו סדקים ושברים במבנה כדי לבנותו שוב וטוב..

     הספר מיועד לקריאה דווקא בימים היותר טובים של החיים, אלו ימי הכוח, להביט דווקא מהם ולזכור שכדי לזכות בימים טובים במשך כל החיים יש לאמץ פרקי חיים, קטנים, אבל משמעותיים.

למי מיועד הספר?

     הספר מיועד לכל המתבגרים ברוחם ובנפשם, כי אם נכתב בלשון זכר.

 

אם אקרא, אשתנה?

     לא. אך אם תקרא, תעיין, תחליט להשתנות ותעשה דבר עם ההחלטה, אזי חייך יהיו בשליטתך הנבונה, מלאי סיפוק והגשמה אישית.

 

מה זה דורש ממני?

     השינוי נמצא בתוכך צריך דבר אחד כדי לגלותו והיא- נכונות!

     נכונות לדעת אך ורק את האמת למרות שהיא גם דורשת התאמצות ונאמנות לעצמך ורק לעצמך.

 

טיפ

     מומלץ להעתיק או לסמן את המשפטים או את הפרקים אשר דיברו אליך במיוחד, אלו החשובים לחייך. שינונם יביא לידי שינוי ועשייה.

 

מאחל אני לך קריאה מהנה מלאת סיפוק והגשמה עצמית.

 

הפרק החשוב ביותר

 

     צעדנו יד ביד לאורך הספר, פקחנו עיניים וליבנו לבטים. הגיעה עת פרידה והיא איננה קלה, לא ניפרד טרם אתן בידיך צידה אשר הייתה צריכה להינתן כבר בתחילת הספר, אך בחרתי לתיתה דווקא בסוף הספר, עת פיכח אתה יותר. 

     אני מאמין כי במהלך קריאת הספר עשית חושבים וגילת לעצמך את עצמך, כעת מפוכח אתה יותר להכיר בשברי החיים, מכיר טוב יותר את תוכנם, מאמין בכוח המוח ויודע כי גדלותו של אדם נמדדת לפי שכלו ולא לפי חיצוניותו וכי אדם מושלם הוא אדם איכותי ולא כמותי. כעת, עצום אתה כמכונה אשר לה הוסיפו לה כוחות מנוע רבים, פלאי אתה יותר אך גם מסוכן יותר כי הכרת בערך כוחך.

 

     כאדם העוסק בעולמם של צעירים, עוקב אני אחר נקודת השבירה בה נתקלים מתבגרים רבים ומגלה אותה בדיוק בנקודה בה מאבד האדם את תוכנית העבודה לחייו.

     כולנו גדלים בשאלה הרודפת את מוחנו: מה אהיה לכשאהיה גדול? בגיל קטן נחקה את הורינו, אך כאשר נמצא חברים מעניינים יותר אזי נזנח אותם לטובת חיקוי החבר העכשווי והמעניין, או אז נחפש גם את טובת אישיותנו וכשלא נמצאה בין ההמון נשוב ונמצא מזור אצל מנהיג זה או אחר עד שנשוב ונתאכזב. אם נחליט להתמרד ולדאוג בעיקר לאישיותנו, נחוש כבודדים עלי אדמה, כי אז נותרנו ללא אישיות, ללא מנהיג.

     לעם בלי חזון, אין עתיד. אומות ומשטרים התרסקו עם התרסקות חזונם. רק מאה מבין מאות אלפי טייקוני תעשיה ומסחר שרדו את תהפוכות השנים האחרונות ואלו היו רק החברות אשר היה להן חזון עסקי.

     יקירי, צור לעצמך חזון כי הוא עתידך. שב עם עצמך, פרוס מחדש את מפת חייך, ראה בה את עצמך ואת עתידך, את ילדיך המקסימים ואת פירותיך המתוקים. אתה כבר מכיר בך שאינך עוד אחד אלא יחיד ומיוחד, אל תתפתה לזלזל בעצמך, גם אל תישבר אם תגלה משבר במנהיגות זו או אחרת, כי אתה מנהיג כעת את חייך!

     הבט בפניהם של המבוגרים ממך, אלו אשר אינם מתענגים באוהלה של תורה, ראה כי רוב פניהם חרושות וחמוצות, וזאת מחמיצות אכזבת דמיון החיים. זכור כי ההבדל בין הוזה לחוזה הוא כה דק ולכן, צא ממצב התגוננות ועבור למצב עשייה, הכן עצמך להיות אתה, הייה אדם המסוגל לומר לעולם "לא" ולבוראו "כן". הקדם את עתידך.

     זכור, כי בעתיד לא משנה כמה תהיה, אלא מה תהיה..

יום יבוא..

 

    יום יבוא וכולם יעריכו את עיקשותך והתמדתך.

    יום יבוא וכולם יתחרטו על אי התעקשותם ואי התמדתם.

    יום יבוא וכולם יבינו את עמדתך וחריצותך ויום יבוא וכולם יעריצו את אישיותך.

 

     מגדל לתפארת, בונים.

     בתחילת הבניה אין זה מלבב ומחמיא לעמוד מול פועלים יוצקים, מכים ומטונפים. גם כשהבניין עומד על תילו והוא ללא טיח, אבנים מסותתות וצריחי נירוסטה אין אדם אשר יעמוד כדי להביט עליו או כדי להתפעל מהקבלן שעמל בו.

     את הבניין והקבלן מעריכים רק כאשר הבניין מושלם.

 

     אתה בגיל של בניה, עליך עדיין סימני אבק וטיט, מצחך חרוש קמטים וסימני השמש המכה בך מעידים. אתה פועל, לא קל לך, אתה עמל כדי לבנות את הבניין המפואר בו תגור, אתה עם עצמך.

 

     במשך החיים תארח בבניינך הנפשי המוני חברים, משפחה ואף ילדים. אך תארח בו בעיקר את עצמך. קבלת הפנים לאורחים תהיה כפי שאתה- אם תהיה נאור למשברי החיים, תוכל לקבלם בהארה ובברכה. וכן אם תהיה אתה שלם עם עצמך, תוכל לגלות שגם אורחיך יחושו כמושלמים.

 

     אל תסמוך על אחרים שהם יעזרו לך ויבנו את בניינך- כולם עסוקים בבניית עצמם.

     אל תביט על החלשים אשר בניינם הוא מגדל של נייר- נראה טוב אך לא מעשי.

     אל תקשיב לעצותיהם של מתיימרים, מתנסים ומתלמדים אשר אינם מבדילים בין דמיון למציאות החיים.

 

     זכור כי אתה הוא בעל הבניין, בעל הבית דוחק ועליך המלאכה לסיימה.

     עליך להזדרז ולהשלים כבר בנעוריך את מלאכת הבניה, כך תוכל לדור בבנייך כל ימי חייך, בעוז, בבטחה ובשמחה.

 

כיצד בונים?

     כדי לבנות בניין זקוקים אנו בעיקר לחול אבן וברזל.

 

     חול:

     הינו הפשטות. אזכור כי מהעפר באתי ואל העפר אשוב, אם אתגאה אהיה עלול לבנות עקום וזאת רק כדי להרשים את חבריי. לבסוף רק אני לבדי אסבול מזה כל חיי. גאווה, לא שייכת בבנייה.

 

     אבן:

     לא מעט אבנים ניגפים בפנינו. המון משברים, נדע כיצד לעשות מאבנים אלו בניין. נזכור כי כל משבר בא לבנות לנו מדרגה בחיים.

     נדע כי אדם חכם בונה את הבניין ממנעמי החיים, אך את יסודותיו ואת אבני החן, יוצק הוא מאבני המשבר.

 

     ברזל:

     הוא הצד החזק, עמוד שדרה של הבניין- ביטחון עצמי!

     לך זקוף והייה בטוח בבנייך. אל תביט לצדדי "מה יגידו". בנה אישיות אמיצה, הבט בעיני רוחך כיצד בניינך עומד על תילו ואל תתייאש באמצע בנייתו.

 

    בן תורה זכור, חיי כולנו תלויים בך ובלימודך.

   בת ישראל זכרי, בית ישראל תלוי בך.

   אם תשקיעו אתם נבונה, נחיה כולנו לאורכם נכונה.

לרכישה 
057-3136056

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד