חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חדש ! הגדה של פסח "שדי חמד"

18/02/2018

תקציר הגדת שדי חמד לחץ כאן

אחד המפעלים הספרותיים המפוארים שקמו ביותר לעם ישראל בדורות האחרונים, הוא ללא ספק סדרת הספרים "שדי חמד" פרי רוחו ורעינו של גאון הדורות מאורן של ישראל קדוש יאמר לו מרן הגאון רבי חיים חזקיה מדיני זצוק"ל.

בימים אלו הופיעה יצירה חדשה בשדה הספר התורני "הגדה של פסח שדי חמד" - משלחנו של מרן הגאון רבי חיים חזקיה מדיני זצוק"ל בהוצאת מכון "מורשה".

הגדה זו מלאה וגדושה באוצר בלום של מערכות ופלפולים, פירושים וחידושים, מנהגים ופסקים, משלים וסיפורים, אמרות טהורות והנהגות טובות מתורתו של בעל שדי חמד. המקורות לחידושים בהגדה זו מלוקטים מספריו, ספרי תלמדיו, חכמי דורו ועוד. נוספו להם חידושים הרואים אור לראשונה מפי השמועה.

חידוש מרענן בהגדה זו הוא שיש בה את כל הנוסחאות עדות מזרח, אשכנז וספרד עם אוצר הלכות לפי פסקי ומנהגי כל העדות. וכן אוצר תפלות ותחנות הן לחודש ניסן וחג הפסח והן על סדר ההגדה.   להגדה זו מצורף אף חיבור לטהרה - משניות פסחים עם פירוש הרע"ב וחידושי רבינו על סדר המסכת לתועלת הנוהגים לקבוע סדר לימוד מסכת פסחים בחג הפסח.

ההגדה לוקטה וחוברה על ידי הרב נחום סילמן שליט"א אשר כבר אתמחי גברא ואתמחי קמיעא בספריו הנודעים על גדולי ירושלים וארץ ישראל ובמיוחד בסדרת ההגדות של פסח שהוציא לאור בשנים עברו. סה"כ הגדה זו מכילה כ-620 עמו'!

להשיג בחנויות הספרים. לפרטים בטל 052-7682413 או במייל adratkodesh@gmail.com

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד