חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טרגדיה בקרית הרצוג

8/05/2008

מרן הגר"ג אדלשטיין "התיקון לעצירת המגיפה הוא להתחזק במידות טובות"

סערה בשכונת קרית הרצוג בבני ברק, לאחר שתוך תקופה קצרה חלו חמשה תושבי בניין אחד במחלה הידועה ונפטרו כשהם משאירים עשרות יתומים קטנים אחריהם.

כבר לפני מספר חודשים דיירי הבניין בדקו את המזוזות ששלשה מהם נמצאו חסרים, אבל מאז הם קבעו מזוזות חדשות, וגם זה לא עזר, לפני תקופה חלה שכן חמישי שהגורר בבניין והוא בן 52 לחייו, בהוראת הרבנים הוא עזב את הבניין ועבר לגור בבניין סמוך, כשהם אומרים כי ח"ו אולי כבר יש כאן חזקה ה"י ומשנה מקום משנה מזל. אך בצער ובכאב רב הגיע הבשורה על פטירתו, ולאחר צער וסבל נורא נזדכך ביסורים וניצחו אראלים את המצוקים. השבר והמכה היו גדולים ביותר.

מספר אברכים הדרים בקריית הרצוג פנו לר"י פוניבז' מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א לספר לו על הטרגדיה הגדולה ראש הישיבה אמר "כל ישראל ערבים זה לזה, וצדיקים נתפסים בעוון הדור. רח"ל יש היום כל כך הרבה אסונות כל כך הרבה יסורים, צריך לדעת שהדבר הראשון שצריך להתחזק בו הוא בבין אדם לחבירו, מי יודע כמה אסונות ודברים קשים היינו יכולים למנוע אם היינו מתחזקים יותר במידות טובות ובבין אדם לחבירו" כשהוא מוסיף "בפרט עכשיו בימים אלו בהם נפטרו תלמידי ר"ע על שלא נהגו כבוד זה בזה צריך כל אחד לקבל על עצמו קבלה להתחזק יותר בעניינים אלו".

לצד כל זה, לפני תקופה קצרה הביאו דיירי הבניין את הגר"ש דבילצקי יחד עם הגרמ"ח חזקיהו מרבני המקום עשו תיקון "אסירי התקווה" המובא בספרי הקבלה, כשעמהם עושים השכנים שבע הקפות כשבכל הקפה תקעו בשופר ונתנו צדקה תוך כדי אמירת סליחות. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד