חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשרות טייסים וקצינים השתתפו במעמד מיוחד בבית הגר"ח קנייבסקי שליט"א

15/06/2008

ילכו מחיל אל חיל

ביום רביעי האחרון ר"ח סיוון, השתתפו עשרות טייסים וקצינים מחיל האוויר במעמד נרגש ויצא דופן של סיום מסכת נזיר בביתו של הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א. כבר משעות הערב המוקדמות החלו להיאסף עשרות לובשי מדים כחולים, טייסים, קצינים ונגדים מחיל האוויר אשר משתתפים בשיעורו הקבוע של הרב חיים הורביץ שליט"א מגיד שיעור מבית "מאורות הדף היומי", המוסר את שיעורו בבסיס חיל האוויר בקריה בת"א, ברחבת ביתו של הגר"ח קנייבסקי ברחוב רשב"ם בבני ברק, כאשר לקראת השעה אחת עשרה בלילה, עלו הלומדים לבית הרב, יחד עם הגרח"ד קובלסקי שליט"א ראש בית המדרש "מאורות הדף היומי", הרב רם משה ראב"ד רב חיל האוויר ומגיד השיעור.

התרגשות רבה אחזה בחלק גדול מהלומדים כשזהו להם ביקור ראשון בביתו של הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

בשעה 23:00 בדיוק נכנס הגר"ח קנייבסקי שליט"א לחדר, כאשר כיבדוהו בסיום המסכת ביקש הרב שמגיד השיעור יסיים את המסכת. בהתרגשות רבה סיים הרב הורביץ את מסכת נזיר כשלאחר אמירת ההדרן ביקש הגר"ח שיחל בלימוד המשנה הראשונה ממסכת סוטה. לאחר מכן דיבר הרב ושאל כיצד שמואל הנביא שהיה נזיר עולם, הרג את אגג מלך עמלק והרי היה אסור לו להיטמא למתים? וענה שבאמת שמואל לא הרג את אגג בידיו, אלא מכיוון שהיה לו את כוח השלטון וברגע שאמר לאנשים שמסביבו להרוג אותו הרי הוא נחשב כמת מכיוון שכאשר מלך או שליט מצווה להרוג מישהו, הוא משול למת ולא הוא בידיו הרגו. 

עם סיום דבריו חילק הרב לכל נוכחים מיין הסיומים המפורסם, בירך את כל הלומדים וחיזק אותם. לאחר מכן הרב רם משה ראב"ד שאל את הרב מספר שאלות הנוגעות לתפקוד החיילים בשבת, דיני פיקוח נפש ושיקול הדעת של חייל בשטח שהינו שומר תורה ומצוות לעומת מפקדיו שיש להם יותר נתונים אולם הם אינם שומרי תורה ומצוות, והרב השיב על כל שאלותיהם, כשהנוכחים ובהם חיילים ומפקדיהם מאזינים לדברים בקשב רב וזוכים לשמוע דעת תורה צרופה לגבי הלכות הנוגעות אליהם ביום יום. לקראת סיום בירך הרב שליט"א את מגיד השיעור להצלחה מרובה ובפרט במסירת השיעור במקום בו זוכים לקרב יהודים לאביהם שבשמיים. כל המשתתפים במעמד הסיום יצאו אחוזי התפעלות מגדלותו של הגר"ח שליט"א, מהתשובות שקיבלו על כל שאלותיהם בפרוטרוט ובפרט מהזמן הרב שהקדיש להם שלא כהרגלו מתוך חיבה והוקרה ללומדי התורה ועמליה, ושאבו עידוד רב מהדברים שיתנו להם כוח להמשיך ולהתמיד בלימוד הדף היומי לעוד זמן רב.  הלומדים הודו למגיד השיעור על טרחתו המרובה כל יום במסירת השיעור, לרב רם משה ראב"ד שמקדיש ימים ולילות עבור כל צורכיהם הרוחניים ולגרח"ד קובלסקי שליט"א על עזרתו וסיועם של "מאורות הדף היומי" בפתיחת וקיום השיעור קרוב לשלוש שנים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד