חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעמד גדול לכבודה של תורה

29/06/2008

בהכנסת ס"ת לביהמ"ד "פעולת צדיק" ע"ש מהרי"ץ ברחוב מהרי"ץ בבני ברק

 

מאות השתתפו מכל רחבי הארץ בהכנסת ספר-תורה לבית המדרש "פעולת צדיק" בראשות הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א ראש מוסדות "פעולת צדיק", ביום רביעי כ"ב סיון תשס"ח, כתיבת האותיות התקיימה בביתו ומשם יצאה תהלוכת הס"ת בשירים וריקודים והשמחה פרצה כל גבולות. הקדושה וכבוד התורה הורגשו בחלל האויר, והצניעות נשמרה למופת.

בתהלוכה השתתפו גדולי הרבנים הגאונים וביניהם, הרב פנחס קורח שליט"א, הרב שלמה מחפוד שליט"א הרב שלמה צדוק שליט"א, הרב אריה נדב שליט"א, הרב עזרא מחפוד שליט"א, הרב שמואל דרור שליט"א ועוד.. רבני בית ההוראה התכבדו לשאת את ספר התורה, וניצח על אירוע התהלוכה ר' אורי יצחק הי"ו אשר הנחה את המעמד בטוב טעם ודעת.

ספר תורה זה נכתב ע"פ מסורת ק"ק תימן על כל ההידורים וכל המנהגים המסורתיים, כגון חסרות ויתרות, פרשיות פתוחות וסתומות, אותיות לפופות ועקומות, כל דף מסתיים בסוף פסוק ועוד... אף כתיבתו נעשתה ע"י "קולמוס של קנה" כמבואר בגמרא.

בתחילה המשוררים פתחו את האירוע בשירה בפיוט המיוחד להכנסת ס"ת "אהוב נגלה".  וכמו כן בסמוך לכניסת הס"ת לבית המדרש אשר שוכן ברחוב מהרי"ץ 4 (המכללה לשעבר, מול שוק השומר) בבני ברק. פיוט זה נאמר בשמחה רבה וברגשי קודש. כי בו מביעים את הקשר של הקב"ה וישראל עם התורה כשמחת חתן וכלה.

ספרי התורה שבהיכל הוצאו להקביל פני הס"ת החדש, ובית המדרש וסביבותיו התמלאו עד אפס מקום.

הנדיב הנכבד ר' ברק צברי הי"ו בירך את הגר"י רצאבי ושאר הרבנים הגאונים שליט"א, וכן את המארגנים וציבור המשתתפים, והודה לה' על הזכות הגדולה שנפלה בחלקו. לספר תורה קרא בשם "משה" ע"ש בנו הקטן, כנהוג בק"ק תימן לקרוא בשמות לספרי התורה.

 


יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד