חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

וקווי ה' יחליפו כח

7/09/2008

עם סיומה המוצלח של סדרת הקמפים "חיים שיש בהם" תלמידי הישיבות דחסידי בעלזא חזרו להיכלי הישיבות

יש המנצלים את ימי חופשת הקיץ של בין הזמנים לטיולים סרק ואטרקציות שונות ומשונות, וכבר הזהירו רבותינו מפני הסכנה הרוחנית הנוראה והאחריות הגדולה ברוחניות ובגשמיות. זה שנים שבהוראתו של כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא מקיים ארגון "צהר" קמפים מיוחדים עבור בחורי הישיבות, ואכן השבוע הסתיימה סדרת הקעמפים. תלמידי הישיבות דחסידי בעלזא, שזכו להשתתף בסדרת הקעמפים "חיים שיש בהם" שבו השבוע למסלול הלימודים הרגיל בהיכלי הישיבות.

השילוב המנצח של הרגשת בין הזמנים אצל הבחור, תוך שמירה מקסימלית על דמותו של החסידישער בחור, הבעלזער בחור, יצירת האווירה הנוחה והמתאימה של שיעורים והרצאות מלאי תוכן וחמימות יהודית וחסידית כאחד, עם נסיעות למקומות המהווים אטרקציה התרעננות ושחרור עבור הבחור, כמובן, לאחר טבילה באשמורת הבוקר ותפילת שחרית עם כל ההתלהבות, בציבור (עם כל הפיצ'עפקעס) בדיוק כמו בישיבה, יחד עם ארוחות חגיגיות בשיא ההדר וההידור, להאזין להרצאות מעוררות ומשובבות, ובין הרצאה לחברתה לחטוף ריקוד חסידי או ניגון התעוררות המחמם את הלב ומעורר כיסופים לקל חי, כל אלה יוצרים את האיזון המושלם של מזון לגוף ולנשמה, מבלי שתפול שערה אחת מן העקרונות ומן הדרך השורשית הסלולה לנו מרבוה"ק גם בימי החופשה, בבחינת וקווי ה' יחליפו כח.

מלבד זאת מנוצל הזמן לדברי תורה, מוסר, השקפה, אידישקייט, ועוד,  ע"י גדולי הרבנים, המשפיעים, המגידים ודורשי המוסר, כך שהימים של בין הזמנים בעצם מסוגלים להוות מנוף להתחזקות בתורה ובחסידות, בירא"ש ובמדות, בין אדם למקום ובין אדם לחברו לכל ימות השנה, ובפרט כהכנה לקראת הימים הנוראים הממשמשים ובאים.

יו"ר מוסדות הקירוב צהר שע"י חסידי בעלזא הרב וינד, שעליהם הטיל כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א את המשימה מציין כי המשימה קשה הן מבחינה כלכלית, והן מבחינת האחריות, הרי מדובר בבחורי הישיבות הק' דחסידי בעלזא והאחריות היא כפולה ומכופלת הן ברוחניות והן בגשמיות. אך חזקה עלינו ברכת כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א שבחר בנו לבצע משימה קדושה זו, שחפץ ה' בידנו יצליח בס"ד. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד