חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קול התורה אינו פוסק וממשיך תחת קסאמים גראדים ואש מאיימת

5/01/2009

ראשי דגל ירושלים סיירו ביום רביעי במשך יום שלם בעשרות שיעורי התורה מבוגרים ונוער הפרוסים בכל אזור הדרום, באשדוד, באשקלון, שדרות, אופקים, נתיבות, באר שבע

 

ראשי דגל ירושלים התרגשו לנוכח המראות המרגשים בהם מאות לומדי תורה עומלים והוגים גם בימים קשים אלו, וראו בחוש איך שהתורה מגנא ומצלא.

הרה"ג רבי נפתלי צבי פרוש יו"ר ההנהלה הרוחנית של דגל ירושלים הנחה את גזברות דגל ירושלים להעניק לעשרות מגידי השיעורים הפועלים מטעם דגל ירושלים באזור הדרום והנגב את התשלומים עבור עבודת הקודש בחודשים האחרונים, לאחר עיכובים רבים הגיע בימים האחרונים התקציב הממשלתי ממשרד החינוך לשיעורי התורה. כאמור מגידי השיעורים מאזור הדרום יקבלו ראשונים כבר בימים אלו את המילגות עבור עבודת הקודש.

הסיור המרגש נפתח בעיר אשדוד בו ביקרו ראשי דגל ירושלים בלמעלה מעשר שיעורי תורה לנוער ומבוגרים ששמרו על השיעורים גם בימים קשים אלו.

באשקלון סיפר המחנך הרב אברהם עשור מראשי הציבור החרדי בעיר שהקים ביוזמת דגל ירושלים עשרות שיעורי תורה באזור שבהוראת פיקוד העורף במספר בתי כנסת שיש גגות רעפים, לא הותרו הלימודים ועברו למבני בטון. הוא סיפר גם על מנהל ת"ת חינוך העצמאי "פלא יועץ" הרב ניסים כלפון חבר עירית אשקלון מחזק את תושבי אשקלון ולאחר כל טיל שנוחת מגיע למקום ומחזק את התושבים.

מגידי השיעורים של דגל ירושלים הרב מאיר בוסקילה, הרב אביחי דניאלי, הרב יחיאל אלפסי, הרב דני סעדון והרב אברהם עשור פועלים ועושים כמיטב יכולתם להמשיך הלאה את השיעורים.

בשדרות נפגשו ראשי דגל ירושלים עם הרב שמעון ביטון, הרב שלום יפרח והרב שמואל אפללו  המוסרים מזה שנים שיעורי תורה מטעם דגל ירושלים בבתי הכנסת השלום, אהבת שמעון ובית הכנסת אלקא דמאיר. בשיעור היומי במועדון הממוקם במקלט ברחוב משה רבנו לא התקיים השיעור בגלל שהמקלט משמש את כל תושבי האזור.

באופקים שהו בישיבת הערב המתקיימת במרכז הגדול של הקהילה התורנית בבית כנסת קיויתי ה', עשרות ילדי חמד שקדו על תלמודם בראשות הרב יוסף גליק והרה"ג ר' יונתן פרלמן. בשיעורי התורה של דגל ירושלים בשכונת בית ווגן בעיר וקריית הישיבה בבתי הכנסת, קיויתי, רינת יעקב, אור אבי עזרי ושיויתי עושים מגידי השיעורים כל מאמץ כדי לשמור על מתכונת השיעורים בשעת חירום.

הרב יוסף וולפא רכז דגל ירושלים בדרום סיפר לראשי דגל ירושלים כי במרחק של שתע דקות הליכה מהמרכז החרדי היה ביום שני בלילה פגיעה ישירה בבית וכתוצאה מכך בעלי משפחות עם ילדים נסעו לקרוביהם אך למרות זאת לימוד התורה ממשיך ביתר שאת ועוז.

מנכ"ל דגל ירושלים הרב חיים ויכלדר הודיע כי לאור המצב הקשה בדרום דגל ירושלים יפתחו באזור הדרום עוד עשרות שיעורים חדשים בנוסף לקיימים ללומדי הדף היומי, שיעורי תורה וישיבות ערב לנוער.

בנתיבות ביקרו ראשי דגל ירושלים בביתי הכנסת בית בוכריס, בית יצחק, בני אברהם ובבית הכנסת המרכזי ושמעו מפי הרב גבריאל דרדיק רכז דגל ירושלים בנתיבות על המאמצים שנעשו כדי שכל שיעורי התורה יתקיימו כסדרם, וישנם מקומות שהשיעורים הוקדמו לשעות הצהרים בגלל החשש למתקפות קסאמים בשעות אחה"צ והערב.

ישיבת הערב של של דגל ירושלים בראשותו של הרב גבריאל דרדיק המתקיימת מזה כעשרים שנה בבית הכנסת המרכזי בשכונת שלום בנייך מתקיימת פעילות רגילה אך עם פחות ילדים בגלל שחלק מהילדים נסעו עם הוריהם לאיזור ירושלים והמרכז. בשיעורו של הרב יגאל סבן ישבו מספר ילדים שבאו עם הוריהם לשמוע את השיעור ולשהות בצמוד להוריהם.

באשדוד מתקיימים עשרות שיעורים של דגל ירושלים וישיבות ערב למרבה המזל חלק מבתי כנסיות בהם מתקיימים השיעורים נמצאים כל ימות השנה במקלטים והשיעורים המשיכו כסדרם גם בימים אלו, בפרט בישיבת המתמידים של הרב שמואל עזריאל, גם שיעורי הדף היומי מתקיימים מתוך שמחה של מצווה לאחר שהחלו בלימוד סדר נזיקין במסכת בבא קמא, לומדי השיעורים משתדלים ללמוד את הדף לפי סדר הדף היומי הנלמד בכל רחבי העולם.

מדיווחים שהגיעו להרב משה מוזס המפקח הארצי של דגל ירושלים המסייר בכל ימות השנה בשיעורי התורה ברחבי הארץ עולה כי רוב השיעורים בישובי הדרום פועלים כסדרן, ובמקומות שמגידי השיעור עזבו את המקום דאגו לממלא מקום שימסור את השיעור כסדרו. במספר מקומות יש ירידה במספר המשתתפים שעזבו את המקום, אך מאידך ישנם מקומות שהשיעורים גדלו מאחר ומקומות העבודה סגורים והתושבים באים לקבוע עיתים לתורה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד