חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

למעלה מ-500 בני ישיבות משתתפים בתוכנית מיוחדת לכתיבת חידו"ת

19/01/2009

לראשונה בחייהם

מאות בני נוער הלומדים בשיעור א' בישיבות קטנות, בוגרי 'פרויקט טורונטו' של 'אחינו', עמלים על כתיבתם של 'חבורות' ו"סיכומי סוגיות" בליווי של עשרות פעילי 'אחינו' *גם בתוכניות 'אחינו' המשלבות בני נוער מתיכונים חילוניים בישיבות לחוזרים בתשובה עמלים בני נוער על כתיבתם של חידושי תורה

 

למעלה מחמש מאות בני ישיבות עמלים בימים אלו לראשונה בחייהם בתוכנית מיוחדת של כתיבת חידושי תורה וסיכומי סוגיות. בני הישיבות שהינם בוגרי פרויקט 'טורונטו' של 'אחינו' שהשתלבו בישיבות קטנות לאחר שבשנה שעברה הם סיימו כיתה ח' בבתי ספר תורניים.

כחמש מאות בחורים צעירים הלומדים בשיעור א' בעשרות ישיבות קטנות הפזורות בכל רחבי הארץ, עמלים בסיועם של אברכים פעילי 'אחינו' על חיבור חידושי תורה וסיכומי סוגיות על הסוגיות אותם הם לומדים בישיבתם. פרויקט זה של כתיבת חידושי תורה הינו המשכו הישיר של 'פרויקט טורונטו' במהלכו שולבו הצעירים בישיבות המתאימות עבורם וכעת נערכות עבורם תוכניות המיועדות להצלחתם בהמשך דרכם בישיבות.

חשיבותו של המבצע, הוא בהדרכה האישית שמקבל כל תלמיד מפעילי "אחינו" כיצד לכתוב את חידושי התורה וסיכומי הסוגיות כשלכל תלמיד נבנתה תוכנית הדרגתית בהתאם לרמתו הלימודית. במקביל להדרכה האישית יזם אחינו גם כנסי הדרכה מיוחדים הנערכים בישיבות לבעלי התשובה ובו מקבלים הבחורים הדרכה מיוחדת על אופן הכתיבה בכדי להגיע להתעלות והצלחה בתוכנית.

כתיבת חידושי התורה לראשונה בחייו של כל בן ישיבה הינו אירוע המהווה ציון דרך עבורו ומתווה את עתידו בדרך העולה בית קל, קל וחומר כשמדובר בבחור מתחזק שההשתלבות בישיבה עבורו נעשית במסירות נפש ממש. ב'אחינו' מאמינים שהעמל והיגיעה אותה משקיעים הבחורים הצעירים בכתיבתם של חידושי התורה יסייעו בשילובם ויגרמו להם לתחושת שייכות, תחושה של בני תורה.

מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א מדגישים חזור והדגש את הנקודה לפיה הדרך הטובה ביותר לקירוב אחינו הרחוקים והקרובים הינו באמצעות לימוד התורה הקדושה. ב'אחינו' עמלים כל העת ליישום הוראה זו ומבצע זה של כתיבת חידושי התורה  הינו נדבך נוסף בפעילות זו. בסיומו של המבצע יתקיים כמידי שנה כנס בו ישתתפו כל כותבי המערכות ובנוכחותם של חשובי ראשי הישיבות שליט"א הם יקבלו פרסים על עמלם

מעניין לעניין ובאותו עניין, גם בפרויקטים של 'אחינו' המשלבים בני נוער מתיכונים חילוניים בישיבות לבעלי תשובה, נערך מבצע דומה של כתיבת מערכות תורניות. כשגולת הכותרת בו היא הישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף בירושלים בה מקבלים הבחורים הדרכה והכוונה מפעילי 'אחינו' על מנת שיוכלו לחבר את המערכות באופן הטוב ביותר.  

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד