חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פעילות מואצת בפרוייקט 'טורונטו'

9/06/2009

פעילי 'אחינו' בפריסה ארצית נרחבת בבתי הספר התורניים לקראת הרישום לישיבות הקטנות

עשרות פעילי פרויקט טורונטו של 'אחינו' פועלים בארבעים בתי ספר ברחבי הארץ על מנת לשלב את בוגרי כיתות ח' בישיבות המתאימות עבורם * פרויקט חדשני: צעירים מתחזקים מבתי החיזוק של 'אחינו' מוזמנים לשבת ישיבה במסגרת סמינרים מיוחדים להכרת עולם הישיבות

 

פעילות מואצת בהיקף חסר תקדים של ארגון 'אחינו' מתקיימת בימים אלו בכל רחבי הארץ, במסגרת פרויקט טורונטו. עשרות מפעילי 'אחינו' חדורי המוטיבציה משולבים בפעילות בכארבעים בתי ספר בכל רחבי הארץ, לקראת תקופת הרישום לישיבות הקטנות.

במסגרת הפרויקט פועלים עשרות אברכים בבתי ספר ברחבי הארץ, מתוך מטרה להביא כמה שיותר תלמידים בוגרי כיתות ח' מבתי הספר התורניים, להמשיך את לימודיהם בישיבות הקדושות. האברכים האמונים על הפרויקט מטעם 'אחינו', החלו את פעילותם בבתי הספר בחודש כסליו, כאשר הם פועלים בנחישות ובהתמדה רבה ושומרים על קשר רציף משך כל השנה, הן עם התלמידים והן עם ההורים. כאמור, בימים אלו בהם הרישום לישיבות הינו בשיאו, הפרויקט לשנת תשס"ט מקבל משנה תוקף ותגבור משמעותי.

ארגון "אחינו" מפעיל מזה למעלה מעשור שנים בהצלחה גדולה, פרויקט מיוחד של סיוע והכוונת תלמידי כיתות ח' בבתי הספר התורניים, כדי שתלמידים אלו ימשיכו את לימודם במוסדות תורניים. הפעילות כוללת יצירת קשר אישי עם תלמידי כיתות ח' בבתי הספר התורניים בכל רחבי הארץ לקירובם לעולם התורה והישיבות לקראת רישומם וקליטתם בישיבות הקטנות לקראת חודש אלול.


במשך תקופה ארוכה מביטים מנהלי ומחנכי המוסדות התורניים הפזורים בכל ישובי הארץ בכאב רב על תלמידיהם הבוגרים, ביניהם מוכשרים רבים ובעלי מידות טובות, הממשיכים את לימודיהם בתיכונים חילוניים או "דתיים" למחצה. בצער גובר רואים הם את עמלם הגדול שהשקיעו מתוך מסירות נפש על מנת להחדיר תורה ויראת שמים בתלמידיהם – יורד לטמיון.

'אחינו' הקים מערכת מסועפת של פעילים אשר עומדים בקשר רציף עם כל בוגר כיתה ח' כבר בבית הספר התורני ועד שילובו בישיבה קטנה כשהם מלווים אותו בכל מסע ההתמודדויות הצפוי לו, ביקורי בית לשכנוע ההורים, ההכנה למבחן ההתאמה לישיבה והקבלה. הפרויקט רשם הצלחה אדירה בשנה שעברה כשלמעלה מארבע מאות תלמידים שובצו בישיבות קדושות.

בתוך כך, צוותות של פעילי 'אחינו' נפגשו בתקופה האחרונה עם ראשי ישיבות קטנות שאליהם מופנים התלמידים, על מנת לדון יחד עם הצוותות החינוכיים בישיבות בשיפור רמת התאמתם של הבחורים הצעירים לישיבות. ב'אחינו' מאמינים כי סוד ההצלחה של הבחור המתחזק בישיבה בה הוא משולב, טמון בבדיקה מוקדמת של התאמתו המרבית לישיבה בה הוא משתלב. ב'אחינו' מקפידים על כך שרמתו של התלמיד תחפוף לרמת הלימוד בישיבה כך שהיא תהיה עבורו בסיס לצמיחה ולהתפתחות ברוחניות, כך גם רמתו הרוחנית ומרכיבים נוספים הקשורים לאופיו של הנער.

ב'אחינו' רישום נער למוסד תורני הוא רישום נער בתעודת הזהות של 'אחינו'. מדובר בילד שנולד לארגון ומעתה ואילך מרגישים הפעילים המסורים כי כל גידולו לתורה ויראת שמים מוטל על כתפיהם כאילו היה זה ילדם שלהם. בעקבות זאת, מפעיל הארגון מערך של אברכים המלווים את הנערים בהמשך דרכם בעולם התורה. ב'אחינו', צירופי המילים 'טיפול המשך', 'מעקב צמוד', 'ליווי אישי', אינם סיסמאות פרוספקט, כי אם עשייה בהיקף רגשי נדיר וייחודי שמאפיין את פעילותם של אנשי 'אחינו' השוקדים על פריחתו של כל תלמיד בעולם התורה.

לקראת חודשי הקיץ, בהם רבים מתלבטים בנוגע לעתידם בשנה הבאה, ב'אחינו' מתגברים בימים אלו באופן משמעותי את 'מוקד הישיבה', בו יושבים אישי חינוך, העונים על שאלותיהם של הורים ובחורים בכל שאלה הנוגעת לשילוב, התאמה ומצוקות בישיבות.

ומעניין לעניין, כמידי שנה בשנה, יוזמים ב'אחינו' שבתות ישיבה לצעירים מתחזקים. במסגרת שבתות מיוחדות אלו, מגיעים צעירים חילונים מתחזקים הלומדים במהלך השנה בבתי החיזוק של 'אחינו ברחבי הארץ לישיבות וזוכים לטעום מטעמה הערב של הישיבה ולהכיר את היכלי התורה מבפנים. במיזם מיוחד השנה, ישהו הבחורים בחמישה ישיבות המיועדות לחוזרים בתשובה, בהן הם ייחשפו לטעמה של השבת ולמאורה של התורה בהיכלי הישיבות. מלבד זאת יוזמים ב'אחינו' סמינרים מיוחדים המיועדים לנוער זה. במהלך הסמינרים ייחשפו הצעירים לעולמה המרתק של היהדות, באופן שיעלה בדרגה את קרבתם לעולם התורה, אותה הם רכשו לראשונה בלימודם בבתי החיזוק של 'אחינו'.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד