חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיכום שנת תש"ע ב'אחינו'

31/08/2010

סיכום שנת תש"ע ב'אחינו' מצביע על עליה גדולה בהיקף הפעילות:

1422 תלמידים שובצו על ידי 'אחינו' בישיבות ובמוסדות תורניים

 

כארבע מאות מתוכם מסיימי בתי הספר התורניים מכל רחבי הארץ ששובצו על ידי 'אחינו' בישיבות קטנות * למעלה ממאה צעירים מתחזקים שקדו על לימוד הגמרא בישיבת החופש הגדול של 'אחינו' ועשרות צעירים מתחזקים נרשמו להמשך לימוד בישיבות קדושות * שתי ישיבות 'אחינו' החלו את זמן 'אלול' עם הצטרפותם של עשרות בוגרי בתי ספר תורניים וצעירים מתחזקים לספסליהן *

 

הצלחה גדולה ועלייה משמעותי במספר התלמידים ששובצו בישיבות הקדושות בשנת תש"ע ע"י פעילי 'אחינו', כך עולה מתוך הנתונים שהצטברו וסוכמו בימים אלו. מהנתונים עולה שבסה"כ הצליחו פעילי אחינו להכניס למוסדות תורניים 1422 תלמידים בשנה זו. ההצלחה האדירה של פעילות "אחינו" מתבטאת בכל המחלקות איתור התלמידים באמצעים שונים, טיפול בתלמידים הנכנסים למוסדות תורניים, ובעיקר בתחום שיבוץ תלמידים בישיבות. ראשי הארגון ציינו כי פעילות שנת תש"ע אשר החלה בתחילת השנה וצברה תאוצה מיוחדת בחודשיים האחרונים מסתמנת כשנת פעילות פורייה ומוצלחת במיוחד כשנרשם גידול מרשים בהיקף הפעילות.

ההצלחה  נרשמה בכל התחומים כאשר ב'פרויקט טורונטו' של 'אחינו' העוסק בהפנייתם של צעירים המתחנכים בבתי ספר תורניים לישיבות לצעירים, שנת תש"ע הוכתרה כהצלחה עם שילובם של כארבע מאות בוגרי כיתות ח' מכל רחבי הארץ בישיבות קטנות.

במסגרת 'פרויקט טורונטו', פעילי 'אחינו' מגיעים לבתי ספר תורניים ויוצרים קשר בלתי אמצעי עם הילדים, תלמידי כיתות ח'. באמצעות מגוון רחב של תוכניות מקרבים פעילי 'אחינו' את התלמידים ומתאימים עבור כל אחד את הישיבה המתאימה עבורו.

ההצלחה הגדולה של פעילי 'אחינו' נרשמה גם בתחום קירוב הקרובים, כאשר לאור ניסיונם הגדול של הפעילים בטיפול בבני ישיבות וההיכרות המעמיקה עם עולם הישיבות – כמו גם האימון הרב שרוחשים ראשי הישיבות והצוותות החינוכיים לפעילים המסורים, אפשרו את שילובם של בחורים רבים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם בישיבה בה למדו ואצל חלקם הייתה זו שאלה מהותית אודות המשך לימודם במסגרת הישיבה.

פעילות זו של 'אחינו', מתחזקת והולכת בשנים האחרונות בעיקר עם הקמתו של 'מוקד הישיבה' המעניק מענה הן לבחורים והן להורים, בכל שאלה או התלבטות, קושי או חוסר יציבות, כשהפעילים המסורים רואים ברכה בעמלם להעמיד את הבחורים ולהציבם על הדרך הנכונה בה יצעדו לפריחה רוחנית.

הצלחה גדולה נרשמה בתחום קירוב צעירים מתחזקים והכנסתם למוסדות תורה. הפעילות נעשית במשך חודשים רבים, הן במסגרת בתי החיזוק של אחינו, ושיתוף הפעולה ההדוק עם ארגוני קירוב רבים המפעילים מדרשיות בכל רחבי הארץ, והן באמצעות התקשורת המקוונת, במטרה לאתר בני נוער מתחזקים ולהכניסם למוסדות תורה.  גם המיזם החדשני של 'אחינו' המתקיים זו השנה השלישית - ישיבה לתקופת החופש הגדול לצעירים מתחזקים, נחל הצלחה מרובה ועם סיומו שולבו למעלה כמאה נערים בישיבות קדושות. בישיבה, שפעלה בכל תקופת החופשה, למדו עשרות בחורים מתחזקים מתיכונים שאינם דתיים, במתכונת של ישיבה רגילה, בהם הם טעמו את טעמה הערב של הישיבה. הבחורים שקדו בצוותא עם אברכים על סוגיות גמרא בעיון כשבסיומו של הסדר נמסר שיעור על הסוגיא הנלמדת על ידי רבני ישיבת החופש הגדול. כמו"כ שמעו הבחורים שיחות מוסריות ושיעורים בהלכה. בנוסף לכך ביקרו הצעירים בבתיהם של גדולי הדור וזכו להתברך על ידם.

אל הישיבה נהרו עשרות צעירים מתחזקים מכל רחבי גוש דן, תל אביב, חולון, פתח תקווה, רמלה, אור יהודה ועוד, בחורים שכף רגלם מעולם לא דרכה בישיבה לפני כן. בישיבה הם חוו לראשונה בחייהם את חווית הלימוד בישיבה וכפי שמלמדות התוצאות, הם רצו לטעום עוד, הרבה ומבפנים.

צעירים אלו החליטו על שינוי דרסטי באורחות חייהם ועל השתלבותם בממלכת התורה, בישיבות הקדושות. פעילי 'אחינו' טרחו במהלך השבועות האחרונים על שיבוצם של הבחורים בישיבות המתאימות להם ועל הענקת סיוע ותמיכה לבחורים בדרכם החדשה. פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים בהם שולבו מאות תלמידים נוספים בישיבות גדולות וקטנות ובבתי ספר תורניים.

סיכום שנת תש"ע צועד בד בבד עם היכנסו של חודש אלול שציין את תחילת שנת הלימודים בשתי ישיבות 'אחינו' שאליהם הצטרפו עשרות צעירים חדשים המאכלסים את ספסלי הישיבות, בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף והישיבה לצעירים 'אחינו' שבקריית ספר.

הישיבה לצעירים בקרית ספר רשמה הצלחה מרשימה בשיבוץ המחזור הראשון בישיבות גדולות כאשר הכל מהללים את הפירות המשובחים שהצמיחה הישיבה בעמל המיוחד של ראשיה והצוות החינוכי שבראשה. פעילת מיוחדת נערכה בימי 'בין הזמנים', על מנת לשמר את ההישגים הרוחניים עליהם עמלו הנערים הצעירים  - גם ביוצאם מבין כתלי הישבה אל ערי הפריפריה בהם מתגוררים.

הישיבה הקדושה 'אחינו' בהר נוף שבירושלים פתחה את שעריה בקול תורה מהדהד, כאשר עשרות צעירים מתחזקים נוספים לספסליה, מקבלם על עצמם עול מלכות שמיים ויושבים להגות בתורת ד' המאירה את לב אדם ומחזירתו למוטב. ראשי הארגון אומרים כי תוצאה זו הינה בעקבות פעילות מאומצת ומרוכזת של פעילי הארגון אשר חרטו על דגלו את הנחישות והמוטביציה הגבוהה

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד