חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נמשכות ההכנות הקדחתניות למעמד של 'תלמוד ירושלמי - עוז והדר'

15/11/2010

כינוס אדיר לכבודה של תורה:

נמשכות ההכנות הקדחתניות למעמד של 'תלמוד ירושלמי - עוז והדר'
מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א הבטיחו את השתתפותם במעמד; התרגשות בקרב לומדי התורה מכל העדות והחוגים

הוגבר קצב ההכנות לקראת 'מעמד הירושלמי' האדיר, לכבודה של תורה ולרגל המלאכה המפליאה הנעשית ב'תלמוד ירושלמי – מהדורת פריעדמאן', המשביחה את התלמוד לעיני הלומדים, ומסקלת את השיבושים הרבים שנחלו בו במהלך הדורות. מלאכת העריכה וההגהה נעשית בהיכלי 'ממלכת התורה – עוז והדר' ומופקדת בידיהם האמונות של תלמידי חכמים מופלגים, בהכוונת נשיא המכון הגה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א, מחשובי הרבנים במאנסי ובסקווירא.
זכו בני הדור האחרון כי 'תלמוד ירושלמי' מצוי בתודעתם של לומדי התורה, ובפרט לאחר ההכרזה הידועה של כ"ק מרן בעל ה'לב שמחה' מגור זצ"ל, בכנסיה הגדולה השישית בשנת תש"מ, שקרא לקבוע סדר ללימוד יומי בתלמוד ירושלמי "כל אחד כפי יכולתו". לאחר קריאתו זו נקבעו שיעורי תורה רבים, ואלפי בני תורה הצטרפו למעגל הלומדים בתלמוד הירושלמי.
משלחת של רבני 'עוז והדר' שפקדה את בתיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, הציגה בפניהם את ראשוני הכרכים של 'תלמוד ירושלמי' במהדורה החדשה, ופרסו בפניהם את מסכת החידושים וההוספות הרבות שצורפו למהדורה המיוחדת, אשר עתידה לכבוש את ליבם של כל לומדי הירושלמי. גדולי ישראל שליט"א לא כלאו את התרגשותם והתפעלותם מהיקף העבודה, ממדורי הליקוט עשירי התוכן ומשלל השיפורים שנעשו במסגרתה, ואמרו כולם פה אחד: "מעתה, ניתן יהיה בקלות ללמוד את הירושלמי, ולהבין היטב את הסוגיות והעניינים המצויים בו".
גדולי ישראל שליט"א, ובראשם מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר שליט"א, היו שותפים לשרטוט הקווים לתבנית המהדורה החדשה, ובהכוונתם נקבעו כללי העריכה. ועתה, עם הופעתם של ראשוני הכרכים במתכונת המהודרת והמשובחת, הביעו את קורת רוחם מהצלחתה של המלאכה, והאריכו בדברים אודות הזכות הגדולה של ראשי מכון 'עוז והדר' בהבאת חיבורים נדירים ומיוחדים, שלא שזפתם עין, אל תוך הפונדק העשיר של 'תלמוד ירושלמי – עוז והדר', והצגתם לזיכוי הרבים בהיכלי תורה.
בדבריהם האצילו ברכה מיוחדת על ראש פטרון המהדורה הנדיב הדגול הר"ר הערשי פריעדמאן הי"ו ממונטריאול - קנדה, אשר בנדיבות לב נטל על עצמו את ההוצאות האדירות של הוצאתה, ושעל שמו תקרא לזכרון עולם 'מהדורת פריעדמאן'.
מהועד המארגן נמסר כי בימים אלו החלה חלוקת הכרטיסים למעמד הנשגב, שיתקיים בחודש טבת הבעל"ט, כשאת בימת הנשיאות יפארו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, אדמורי"ם וראשי ישיבות, ראשי קהילות ואישי ציבור. לצידם יסבו על שולחנות ערוכים מאות רבני ועורכי 'עוז והדר', השותפים למלאכת הקודש בההדרת הספרים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד