חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תחרות החיבורים התורניים תשע"א

20/01/2011

תחרות חיבורים תורניים "וקנה לך חבר 2" של מפעל הפיס יוצאת לדרך

החיבורים התורניים ייבדקו ע"י וועדת שיפוט בראשותו של הגאון רבי דוב פוברסקי שליט"א ובהשתתפות רבנים ומורי הוראה מכלל העדות והחוגים

    

 • תחילת התחרות – ט"ו בשבט תשע"א (20.01.11)
 • מועד סיום שליחת החיבורים – י"ד אדר ב'  תשע"א (15.03.11)
 • טקס הכרזת זוכים – כ"ח סיון  תשע"א (30.6.11)

 
מפעל הפיס יוצא בפרויקט החיבורים תורניים "וקנה לך חבר 2", למגזר החרדי –דתי. במסגרת הפרויקט מוזמנים בני תורה וכלל הציבור החרדי-דתי להגיש מערכת חיבורים תורניים הדנים בסוגיית צדקה, מעשר כספים ומתנות עניים. על החיבורים להיות מבוססים על התורה, התלמוד ופרשניו וההלכה היהודית. מערכות חידושי התורה שישלחו ע"י המשתתפים בתחרות ירוכזו וייבדקו ע"י צוות שופטים המורכב מפורום רבנים בכיר המקובל על כל הזרמים ביהדות החרדית והדתית שהוקם במיוחד לצורך המיזם.

 

פרויקט זה בא בהמשך להצלחה הגדולה של תחרות חיבורים תורניים "וקנה לך חבר 1" אשר הכה גלים רבים בקרב האוכלוסייה הדתית-חרדית אשתקד והוכתר כהצלחה כבירה. בשנה שעברה הגישו למערכת הפרויקט למעלה מאלף תלמידי חכמים מופלגים מקרב מגוון רחב של הזרמים החרדיים והדתיים, חיבורים תורניים עמוקים ומעניינים בנושא גורלות ומזלות המבוססים על-פי המקורות. 

הזוכים שיוכתרו בידי צוות השופטים, יזכו בפרסים שיחולקו במסגרת טקס סיום מפואר ומכובד, בהשתתפות חברי וועדת השיפוט, מחברי 10 החיבורים שעלו לשלב הגמר ובמעמד שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס.

 

 • הזוכה במקום הראשון יקבל 20,000 ₪ + הוצאת ספר של חידושי תורה על ידי רשת ספרי "אור החיים".
 • הזוכה במקום שני יקבל 10,000 ₪
 • הזוכה במקום השלישי יקבל 5,000 ₪
 • הזוכים במקומות הרביעי ועד העשירי יקבלו כרטיספר של "אור החיים" בשווי של 1,000 ₪, לקניית ספרים ברשת חנויות הספרים "אור החיים". 

 

שאול סוטניק מנכ"ל מפעל הפיס אומר כי: "הצלחתו הגדולה של פרויקט החיבורים התורניים "וקנה לך חבר 1" שנערך אשתקד בנושא גורלות ומזלות, עורר הדים חיוביים רבים וזכה להיענות גבוהה הן מצד מגישי החיבורים והן מצד הציבור הרחב,רמתם ואיכותם הגבוהה של החיבורים הרבים שהגיעו למערכת הוכיחה מעל לכל ספק כי החיבור בין מפעל הפיס לבין  עולם התורה הינו טבעי ומתבקש. בפרויקט הנוכחי "וקנה לך חבר 2" הוספנו חידוש מעניין, הזוכה במקום הראשון יזכה מלבד פרס כספי של 20 אלף ₪ גם בהוצאת ספר חידושי תורה בחיבורו על ידי רשת ספרי "אור החיים".

 

עוד מוסיף סוטניק: "כחלק מסיוע ותרומה לקהילה, מפעל הפיס שם לעצמו מטרה לחזק ולקדם את תחום החינוך לפיכך הוא משקיע כ-70% מתקציבו השנתי בתחום זה. כמו בכל תחומי הפעילות של מפעל הפיס, גם בתחום זה הוא פונה בפעילות ייעודית למגזר החרדי התואמת את ערכי החינוך ועולמות התרבות הייחודיים לו".

 

כיצד משתתפים?

 

נגשים אל רשת ספרי "אור החיים" או אל  דוכני מפעל הפיס ברחבי הארץ ומקבלים טופס השתתפות.

כותבים חיבור תורני – בנושא צדקה, מעשר כספים ומתנות לעניים המבוססת על התורה, התלמוד ופרשניו וההלכה היהודית, הכתובה בסגנון עיוני, הלכתי ונכתבת בשיטת הפלפול, מצרפים אליו את "טופס ההשתתפות" משאירים בתיבה המיועדת לכך ברשת החנויות "אור החיים" או שולחים לת.ד. 2092, בני ברק.

תחילת הפרויקט – ט"ו  בשבט תשע"א (20.1.11)

מועד סיום שליחת החיבורים – י"ד אדר ב' תשע"א  (15.03.11)

לאורך כל תקופת הפעילות יעמוד לרשות המשתתפים קו טלמסר מיוחד שמספרו *חיבור (65327*) בו יהיה ניתן לקבל מידע על הפרויקט ובנוסף לוודא על ידי הזנת  ת.ז האם חיבורכם התקבל במערכת.

 

הליך השיפוט והשופטים:

את התחרות מובילה וועדת שיפוט עליונה שהורכבה כך שתייצג את כלל העדות והחוגים מקרב המגזר החרדי והדתי.  חברי וועדת השיפוט:

 • יו"ר- הגאון רבי ברוך דב פוברסקי – ראש ישיבת פונוביז'.
 • הגאון רבי מסעוד בן שמעון – רב ודיין
 • הגאון הרב שמואל אליעזר שטרן – רב מערב ב"ב ודיין   בבית הדין של הרב וואזנר
 • הגאון הרב שמחה הכהן קוק – רבה הראשי של רחובות ונשיא ישיבת "מאור התלמוד".

 

הליך השיפוט מורכב משני שלבים:

בשלב ראשון: ימוינו החיבורים שנשלחו ע"י ועדת מיון המורכבת מאברכים ותלמידים חכמים . ובין כלל החיבורים שנשלחו יבחרו 50 חיבורים לפחות  אשר יעלו לשלב הגמר.

החיבורים מגיעים להליך המיון והשיפוט בעילום שם, כשהם ממוספרים בבר קוד בלבד. שם המשתתף ופרטיו שמורים בידי המארגנים וועדת המיון וועדת השיפוט בוחנים עותקים ממוספרים בלבד, נעדרי פרטים מזהים.

בשלב שני: ועדת השיפוט העליונה (שהרכבה פורט קודם לכן) תבחן את חמישים החיבורים ומתוכם תבחר עשרה זוכים.

טקס הסיום וחלוקת הפרסים לזוכים יתקיים בתאריך כ"ח סיון (30.6.11)

בסוף תקופת הפעילות, תודפס חוברת שתכלול את עשרת החיבורים שעלו לגמר ותופץ ברשת החנויות  "אור החיים".

 

>> אוסף החיבורים הזוכים בשנת תש"ע - יו"ל ע"י מפעל הפיס

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד