חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס פרסים חידושי תורה תשע"א

9/04/2011

זו השנה העשירית ברציפות פרויקט טורונטו מסכם חורף ראשון בישיבה קטנה:
כארבע מאות נערים שנכנסו לישיבה קטנה קיבלו פרסים ותעודות על כתיבת חידושי תורה לראשונה בחייהם
בשני כנסים שנערכו בשבוע שעבר, חולקו פרסים לבוגרי 'פרויקט טורונטו' שכתבו חידושי תורה * "כאב לבן בישיבה, אני יכול לומר לכם שפעילותכם הינה בגדר של הצלת חיים"
שני כינוסים לכבודה של תורה, התקיימו בשבוע שעבר, בירושלים ובבני ברק. במסגרת הכינוסים, חולקו פרסים לכארבע מאות בחורים הלומדים בשיעור א' בישיבות קטנות בכל רחבי הארץ, בוגרי 'פרויקט טורונטו' של 'אחינו'. בני הישיבות הצעירים הללו, שולבו בישיבותיהם על ידי פעילי 'אחינו', זאת אחרי פעילות מאומצת וליווי לכל אורך לימודיהם בכיתה ח'. וברוך ד', זכו לחדש חידושי תורה בעצמם.
במסגרת 'פרויקט טורונטו' מלווים אברכים, פעילי 'אחינו', ילדים הלומדים בכיתות ח' בבתי ספר תורניים ומסייעים בהכוונתם לשילוב בישיבות קדושות. לאחר השילוב בישיבה, זוכים התלמידים לטיפול המשך, כאשר אברכים דואגים לקליטתם בעולם הישיבות וקליטתם באופן ראוי בעולם התורה. הכינוסים שנערכו הינם במסגרת טיפול ההמשך של 'פרויקט טורונטו', כאשר הנערים הצעירים העלו על הכתב חידושי תורה מפרי עמלם וזכו לפרסים, ספרי קודש, על מאמציהם.
ביום רביעי שעבר התקיים הכינוס הראשון אשר נערך בירושלים ונפתח על ידי יו"ר 'אחינו', הרב ירחמיאל קראם שליט"א אשר העלה על נס את גדלותם של הבחורים הצעירים שבחרו בדרך החיים, דבר אשר דרש מהם לנטוש את הדרכים האחרות שעמדו בפניהם.
שלושה מבוגרי התוכנית הלומדים בשיבות קטנות מצוינות נשאו דברי ברכה אף הם וחלקו עם המשתתפים עליהם נמנו כמאה וחמישים מבני התוכנית, את התרגשותם ואת תחושותיהם כאשר הם זוכים לעמוד במקום אשר שנה לפני כן הם לא חלמו להיות בו, כתיבת חידושי תורה באופן עצמאי. הגר"י כהן שליט"א, ר"מ בישיבת 'מאור התורה', האדיר אף הוא את הישגיהם של בוגרי 'פרויקט טורונטו' וסיפר על מקרים אותם הוא מכיר של נערים שצמחו לאילני רברבי בליווים של פעילי 'אחינו' הנמרצים.
"התורה מוזכרת בהקשר של יד במקומות רבים, לדוגמא "ותלמודו בידו" ובמקומות נוספים. יש מעלה עצומה בהעלאת חידושי תורה על הכתב היות וכך התורה נקנית באופן מיוחד", אמר במשא המרכזי, הגאון הגדול רבי יעקב הלל שליט"א, ראש ישיבת 'אהבת שלום' בפני משתתפי הכינוס.
 את הכינוס סיים המגיד רבי ישראל מאיר שושן אשר נטל חלק אף בכינוס שנערך יום לאחר מכן בבני ברק וריגש את הנערים עד דמעות כאשר הוא סיפר להם סיפורים על  גדלות בתורה.
ביום לאחר מכן, בבני ברק, נערך כאמור הכינוס השני לבוגרי 'פרויקט טורונטו'. גם בכינוס זה השתתפו למעלה ממאה וחמישים בחורים צעירים, אשר זו השנה הראשונה בישיבות עבורם ובלע"ה, הם זכו להעלות חידושים מפרי עטם על הדף.
בכינוס זה נמסר המשא המרכזי על ידי ראש ישיבת 'קריית מלך' הגאון הגדול רבי שמואל יעקב בורנשטיין אשר שיבח את עוז רוחם של הנערים הצעירים אשר החליפו חיי שעה בחיי נצח.
במהלך הכנס, קם אב לאחד הנערים ובאופן ספונטאני, בהתרגשות, ביקש את זכות הדיבור. "לעיתים אתם לא ממש יודעים מהי המשמעות של פעילותכם. כאב לבן בישיבה קטנה, אשר הצליח בזכותכם להשתלב בישיבה ואף לכתוב חידושי תורה, אני יכול לומר לכם שפעילותכם הינה בגדר של הצלת חיים" אמר האב הנרגש בפני משתתפי הכינוס. "אין לכם מושג לאיזו התעלות זכה בני בעקבות כך שהוא ראה בזכותכם, שהוא מסוגל לכתוב, לחדש וללמוד בישיבה קדושה. אשריכם ואשרי חלקיכם". 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד