חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קנין שבת של דרשו

20/07/2011

לאחר ההצלחה הגדולה בשנה שעברה בתכנית בין הזמנים של תורה והלכה:

דרשו יקיים גם השנה את התכנית הייחודית לבין הזמנים - 'קנין שבת'

 

לאר הצלחה חסרת תקדים לתכנית הייחודית של 'דרשו' לבין הזמנים – בשנה שעברה, יקיים 'דרשו' גם השנה את התכנית 'קנין שבת' ללימוד סימן שי"ח במשנה ברורה הלכות מבשל בשבת * החוברת 'קנין שבת' מתוך כרך ג' של המשנה ברורה מהדורת דרשו תודפס בכ60,000 עותקים ותופץ בכל רחבי הארץ לטובת אלפי אברכים ובחורים הצפויים להשתתף בה * המבחן יתקיים אי"ה בתחילת חודש אלול בכמאה מוקדים ברחבי הארץ *

 

לאחר הצלחה חסרת תקדים לתכנית הייחודית שייסד ארגון 'דרשו' בשנה שעברה לימי בין הזמנים 'קנין שבת', ובעקבות הלימוד בהלכות 'מבשל' בתוכנית 'דף היומי בהלכה' החליטה הנהלת 'דרשו' העולמית לקיים גם בשנה הנוכחית את תכנית הלימוד בבין הזמנים לטובת אלפי בחורים ואברכים אשר ישקדו על לימוד הלכות מבשל במשנה ברורה מתוך החוברת המיוחדת שתופץ בכל רחבי הארץ. בסופו של 'בין הזמנים' ייערך מבחן על החומר הנלמד במאה מוקדי המבחנים של 'דרשו' ברחבי הארץ.

החוברת המיוחדת 'קנין שבת' שהוציא לאור דרשו לתכנית 'קנין שבת' תופץ גם השנה בכל רחבי הארץ בכ-60,000 עותקים כאשר בהנהלת 'דרשו' נערכים לאור הביקוש הגבוה בשנה שעברה למשלוח אלפי חוברות לישיבות רבות אשר יזמינו במרוכז את החוברת וישלבו את הלימוד בה במסגרת תכנית הלימוד בישיבות בין הזמנים ובקעמפים.

ראשי ישיבות הביעו בשנה שעברה את הערכתם הרבה לארגון 'דרשו' על יסודה של התכנית אשר העניקה מימד תורני לימי בין הזמנים כאשר בחורים רבים שקדו על לימודם של הלכות שבת מתוך תכנית שיש בה 'מחייב' ותמריצי מלגות. אלפי אברכים, לאחר ש'טעמו וראו כי טוב הוא', הצטרפו לתכנית לימוד המשנה ברורה 'הדף היומי בהלכה' שבמסגרתה לומדים את ששת חלקי המשנה ברורה מדי יום ביומו.

מהנהלת 'דרשו' נמסר כי גם השנה יעונקו מלגות מיוחדות למצטייני המבחנים יקבלו מלגות גבוהות בהגרלה. מלגה ראשונה ע"ס 5,000$ מלגה שניה ע"ס 1,000$ מלגה שלישית ע"ס 500$ ועוד 200 פרסי ספרים. המבחן יתקיים אי"ה בתחילת חודש אלול בכמאה מוקדים ברחבי הארץ.

במכתב ברכה לרגל פתיחתה של תכנית הלימוד והמבחנים 'הדף היומי בהלכה' כתב מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א "כבר נודעו ברבים מפעלי ארגון 'דרשו' להרבות לימדו התוה"ק ולחזק לומדי' ועתה רחש ליבם להכין תכנית לסייע ללימוד ההלכה באופן קבוע ב'משנה ברורה' כמו שכתב החפץ חיים בהקדמתו "ועיקר לימד האדם צריך להיות בלימוד המביא לידי מעשה". על מכתבו של מרן הוסיפו את ברכתם מרן הגרמ"י ליפקוביץ זצוק"ל ומרן הגר"נ קרליץ שליט"א.

אלפי אברכים ובני ישיבות לומדים דבר יום ביומו את 'הדף היומי בהלכה' במשנה ברורה מהדורת 'דרשו' עם המוספים וביאורים המביאים פסקי הלכות מגדולי הדורות האחרונים בעניינים שנוספו לאחר חתימת המשנה ברורה ונבחנים מדי חודש על לימודם ועל ידי כך קונים קנין אמיתי בידיעה ברורה בהלכות שבת. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד