חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הכנס הגדול למסיימי הישיבות הקטנות של 'דרשו'

2/08/2011

בראשות מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן שליט"א:

מאות בני ישיבות-קטנות מסיימי שיעור ג' יתאספו השבוע לכנס ההדרכה  השנתי 'סדר הכנה' של 'דרשו' לקראת כניסתם לישיבות הגדולות

 

הכנס יתקיים באולמי כולל ברסלב בבני-ברק בשעה 20:10 * מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן שליט"א ימסור שיחת חיזוק והדרכה * שיחת הדרכה מיוחדת ימסור הגה"צ רבי אורי וייסבלום שליט"א, מנהל רוחני דישיבת נחלת הלויים * דריכות רבה בקרב בני-הישיבות לקראת הכנס * 'דרשו' מוציא לאור קונטרס 'סדר הכנה' ובו דברי הדרכה מגדולי הדורות ודברי הדרכה מהכינוסים בשנים עברו

 

 

מאות בני ישיבות-קטנות מסיימי שיעור ג', יתכנסו כמידי שנה בערבו של יום ראשון הקרוב, ז' באב, באולמי כולל ברסלב ברחוב אלשיך בבני-ברק, לכינוס המיוחד של 'דרשו' - 'סדר הכנה', להכנה והדרכה לקראת כניסתם לישיבות הגדולות בזמן אלול הבעל"ט. הכינוס ייערך בראשותו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן שליט"א, אשר ימסור שיחת חיזוק והדרכה מיוחדת לבני הישיבות-קטנות. כבשנה שעברה, אף השנה יימסרו דברי הדרכה מעשיים ושיחה מיוחדת - על-ידי הגה"צ רבי אורי וייסבלום שליט"א, מנהל רוחני דישיבת נחלת הלויים.

 

הכינוס המיוחד, שיחל בשעה שמונה ועשרה בערב עם תפילת מעריב, נערך זו השנה השלישית ברציפות בהכוונת מרנן ורבנן גדולי ראשי הישיבות שליט"א, ולבקשת הורים ומחנכים רבים אשר העלו את סוגיית ההדרכה המיוחדת הנדרשת לבחורים הצעירים עם כניסתם להיכלי הישיבות הגדולות.

 

בתוך כך, דרשו מוציא לאור השנה קונטרס 'סדר הכנה' ובו דברי הדרכה מגדולי הדורות, מרן הגרא"מ שך זצוק"ל, דברי הדרכה שנשמעו מפי מרן הגרמ"י לפקוביץ זצוק"ל בכנס שנערך לפני שנתיים בבני ברק, מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א ומרן הגראי"ל שטינמן שליט"א כן דברי ההדרכה שנשמעו מפי הגה"צ רבי אורי וייסבלום שליט"א בכנס שנערך לפני שנתיים.

 

בימים אלו עומדים מאות בני הישיבות הקטנות בסיומו של פרק נכבד ונעלה במסכת העלייה הרוחנית של נערי ישראל, כשהם מסיימים את לימודיהם במסגרת הישיבה הקטנה.

 

במהלך לימודיהם בישיבה הקטנה, עוצבה אישיותם של צעירי הצאן, כשהם הופכים מילדים לנערים ומקבלים על עצמם את נועם עול התורה. שיעורי עיון ובקיאות, מוסר והלכה, הפכו לסדר יומם, סדר יומו של בן תורה. ערכי הנצח של עמנו הנבחר ננסכו בהם בעוז ותעצומות, כשהם לובשים צורה של בני עליה, משתלמים במידות וביראת שמים טהורה, וחותרים אל עומק מחשבת עבודת התפילה.

 

הישיבה היא בית היוצר של העם היהודי לדורותיו. הישיבה מעמידה את הנער על דעתו, מעניקה לו את מבט ההשקפה הנכונה על מהות חייו וקיומו של האדם עלי אדמות, ונוסכת בו את הכוחות המיוחדים ואת הכלים שעימם יצעד לאורך שביל עלייתו הרוחנית ובהם יבנה את ביתו - בית ד'.

 

מה גדולה ונכבדת השעה בה הינם ניצבים על מפתן הכניסה להיכל הישיבה הגדולה. בישיבה הגדולה עומדים הנערים בפני המעבר מעולמו של נער, לעולמו של בן תורה בוגר - שלב נכבד ונעלה נוסף במסכת חיי העלייה הרוחנית. הישיבה הגדולה היא הבניין התורני בעל המימד המקיף ביותר עבור מי שזכה להיקרא בתואר הנכסף "בן תורה".

 

האתגר הרוחני והתורני העומד בפני הנערים הצעירים עם כניסתם לישיבה הגדולה הוא עצום, ודורש התייחסות מעמיקה ומקיפה. לא הרי ההתמודדות היומיומית בישיבה הקטנה, כגודל החשיבות שחובה עליהם לייחס למטרות הנעלות הניצבות בפניהם בישיבה הגדולה וההתמודדות עימן. וככל ענייני תורה ומצוות, כגודל ההכנה - משובחת התוצאה. ככל שתועמק ההכנה הגדולה לקראת כניסתם להיכל הישבה הגדולה, הן מבחינת הלימוד, ההנהגה, הרצון והכוונה להשקיע כל שבהם על מנת לגדול ולפרוח בכרם בית ד', כך תהיה הצלחתם גדולה וכבירה בבחינת השלמות הנכספת.

 

בעצה ובהדרכה של מרנן גדולי ישראל וראשי הישיבות שליט"א, ייערך כאמור עבור בני הישיבות הנכנסים בזמן הבא לעולמה של הישיבה הגדולה, הכנס המיוחד אשר בו יישמעו דברי הדרכה והכוונה לבני הישיבות, כאשר כנס זה ישמש עבורם ככלי הכנה מיוחד ונדיר, שבודאי יהיה להם לעזר רב.

 

בקרב מסיימי הישיבות-הקטנות, ניכרת בימים האחרונים דריכות והתרגשות רבה לקראת הכנס.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד