חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס הישיבות הקטנות שע"י 'דרשו'

31/07/2013

בראשות מרנן ורבנן שליט"א ובחיזוק גדול לקראת זמן אלול:

מאות בני הישיבות הקטנות מסיימי שיעור ג' ישתתפו ביום ראשון בכנס 'סדר הכנה' לקראת כניסתם לישיבות הגדולות

הכנס יתקיים באולמי ארמונות חן בבני ברק * במהלך הכנס יימסרו שיחות הדרכה והכוונה מעשיים * לבחורים המשתתפים יוענק כרך משנה ברורה מהדורת 'דרשו'

 

מאות בני הישיבות הקטנות מסיימי שיעור ג' ישתתפו ביום ראשון בכנס השנתי 'סדר הכנה' של 'דרשו' לקראת כניסתם לישיבות הגדולות, הכנס יתקיים במעמד מרנן ורבנן שליט"א בשעה 10 בבוקר באולמי ארמונות חן בבני ברק וימסרו בו שיחות הדרכה וחיזוק. לבחורים המשתתפים יוענק כרך משנה ברורה מהדורת 'דרשו'. בכנס יישאו שיחות הדרכה גם הגה"צ רבי אורי וייסבלום שליט"א והגאון הגדול רבי משה הלל הירש שליט"א.

 

בימים אלו עומדים מאות בני הישיבות הקטנות בסיומו של פרק נכבד ונעלה במסכת העליה הרוחנית של נערי ישראל, כשהם מסיימים את לימודיהם במסגרת הישיבה הקטנה.  מהלך לימודיהם בישיבה הקטנה, עוצבה אישיותם של צעירי הצאן, כשהם הופכים מילדים לנערים ומקבלים על עצמם את נועם עול התורה. שיעורי עיון ובקיאות, מוסר והלכה, הפכו לסדר יומם – סדר יומו של בן תורה. ערכי הנצח של עמינו הנבחר ננסכו בהם בעוז ותעצומות כשהם לובשים צורה של בני עליה, משתלמים במידות וביראת שמים טהורה וחותרים אל עומק מחשבת עבודת התפילה.

 

בהכוונת מרנן ורבנן גדולי ראשי הישיבות שליט"א ולבקשת הורים ומחנכים רבים אשר העלו את סוגיית ההדרכה המיוחדת הנדרשת לבחורים הצעירים עם כניסתם להיכלי הישיבות הגדולות. מקיים 'דרשו' מדי שנה את הכינוס המיוחד  - כנס סדר הכנה להדרכה לבני הישיבות הקטנות  העולים לישיבות גדולות.

 

הישיבה היא בית היוצר של העם היהודי לדורותיו, הישיבה מעמידה את הנער על דעתו, מעניקה לו את מבט ההשקפה הנכונה על מהות חייו וקיומו של האדם עלי אדמות ונוסכת בו את הכוחות המיוחדים ואת הכלים שעימם יצעד לאורך שביל עלייתו הרוחנית ובהם יבנה את ביתו  - בית ד'.

 

האתגר הרוחני והתורני העומד בפניהם עם כניסתם לישיבה הגדולה הוא עצום ודורש התייחסות מעמיקה ומקיפה. לא הרי ההתמודדות היומיומית בישיבה הקטנה כגודל החשיבות שחובה עליהם לייחס למטרות הנעלות הניצבות בפניהם בישיבה הגדולה וההתמודדות עימן.

 

וככל ענייני תורה ומצוות, כגודל ההכנה – משובחת התוצאה. ככל שתועמק ההכנה הגדולה לקראת כניסתם להיכל הישבה הגדולה, הן מבחינת הלימוד, ההנהגה, הרצון והכוונה להשקיע כל שבהם על מנת לגדול ולפרוח בכרם בית ד', כך תהיה הצלחתם גדולה וכבירה בבחינת השלימות הנכספת.

 

בעצה ובהדרכה של מרנן גדולי ישראל וראשי הישיבות שליט"א, יערך – כאמור - גם השנה עבור בני הישיבות הנכנסים בזמן הבא לעולמה של הישיבה הגדולה, כנס מיוחד אשר בו יישמעו דברי הדרכה והכוונה לבני הישיבות. כנס זה ישמש כלי הכנה מיוחד ונדיר שבודאי יהיה להם לעזר רב. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד