חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אין עיר מערי הדרום שביטלה את המבחן החודשי בדף היומי בהלכה!

28/07/2014

הרב אברהם שוורצמן, מנהל מערך מבחני 'הדף היומי בהלכה':
המלחמה, האזעקות והטילים – כל אלה לא יכלו למבחן 'הדף היומי בהלכה' שנערך בימי חמישי ושישי האחרונים, בכל המקומות כרגיל – כולל בכל ערי הדרום בהן נערכים קבוע מבחני הדף היומי בהלכה, כמו בשדרות, אשקלון, אשדוד ועוד.
 
ב"ה זכינו שהמבחן נערך כרגיל במקומות מבחן אלה. על אף שבהתחלה חשבנו שאולי נצטרך לצמצם חלק ממקומות המבחן ולהעביר אותם למקומות מוגנים וכו', אחרי הערכה ראינו שאנו יכולים לערוך את כל המבנים כסדרם במקומות הרגילים. במיוחד אחרי שהגיעו טלפונים מהציבור בשאלה האם המבחן הנוכחי יתקיים כהרגלו, הבנו שיש דרישה מהציבור שהכל ייערך כרגיל כבכל חודש.
מצידנו, בגלל המלחמה, נערכנו מוקדם יותר וכך הצלחנו בסופו של דבר לשלוח את טופסי המבחן גם למקומות שיש בהם אזעקות באופן תדיר כמו כאשדוד ושדרות.
התוצאות בשטח, היו מדהימות. היה מדהים לראות את היקף המבחן הנוכחי ואת הנבחנים, שבאו למרות המצב. אכן, יש מקומות שהיו בהם מעט פחות נבחנים עקב כך שחלקם עזבו את העיר, אך אלו בערי הדרום שנשארו - באו בגאון ובגבורה להיבחן, בכדי להראות שעל אף המלחמה איננו עוצרים את הלימוד ואת המבחנים ולו לרגע. מעניין לציין שהיו נבחנים שהגיעו למבחן עם ילדיהם הקטנים, כי בערים אלה, צריך לזכור, לא מתקיימים לימודים. כמובן, לפני כן כל נבחן בדק שיש ממ"ד ויש להיכן להתפנות בעת הצורך. אבל ניתן לומר שהמבחנים נערכו כסדרם. היה נראה במבחן האחרון שאכן זו המלחמה האמתית - מלחמתה של תורה, שהתשובה לטילים ולאזעקות היא הגברת לימוד התורה. הנבחנים בערים אלו ממש באו במסירות ועם אש בעיניים כשהמסר זועק: אנו לא נעצור את לימוד התורה.
מהבחינה הלוגיסטית שלנו, אכן היה מעט קשה לשלוח את טופסי המבחן לכל המקומות. לחלק מהמקומות שלחנו עם חברות השליחים הקבועות, אבל למקומות שהם סירבו להגיע - היינו צריכים להתארגן בעצמנו, אך בס"ד ובהתארגנות מיוחדת של משרדי דרשו, הצלחנו להגיע לכל המקומות בהם נערכים המבחנים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד