חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשרות משתתפים ערכו את מבחני 'דרשו' בזירת הרצח של קדושי הר נוף

23/11/2014

במקום אשר ישחט את העולה:

עשרות משתתפים ערכו את מבחני 'דרשו' בזירת הרצח של קדושי הר נוף

 

יומיים בלבד אחרי הפיגוע הרצחני שגדע את חייהם של ארבעה ממתפללי בית הכנסת 'בני תורה' בהר נוף, השתתפו עשרות מתושבי השכונה במבחן שנערך על 'הדף היומי בהלכה', במסגרת 'דרשו בכולל'. המבחן נערך בעזרת הנשים של בית המדרש, בה התבצע הפיגוע הנוראי.

עשרות הנבחנים ישבו בינות לחורי הירי שנוצרו מקליעי המרצחים ימ"ש, ועל אף הרגשות הסוערים התרכזו בעריכת המבחנים. גם מאות מבקרים שפקדו את זירת הרצח באותה השעה, לא הפריעו להם לנבחנים להתמיד בעריכת המבחן, אות וסמל לנצחיותו של העם היהודי, אשר למרות כל הקשיים וההתקפות האכזריות מוסיף להגות בתורה בדביקות נפלאה.

הרב שלום יכנס, אחראי איזור הר נוף ב'דרשו' המתגורר בשכונה, מספר כי ביום המבחן, שנערך כאמור יומיים בלבד לאחר הטבח המזעזע, התקבלו טלפונים של עשרות נבחנים אשר ביקשו לדעת אם הבחינה אכן תיערך במקום כסדרה: "מדובר במוקד בחינה קטן יחסית, שנפתח במקום לפני פחות משנה, אך מספר הנבחנים הולך וגדל בהתמדה" הוא מוסיף.

נציג 'דרשו' המפעיל את מוקד המבחן, הרב ישראל כהן, מנסה לתאר את הרגשות והמחשבות שחלפו בנבחנים הקבועים: "היה קשה מאוד לערוך את המבחן, כשדממה שוררת בחלל, ובעיני רוחנו עדיין ראינו את הטליתות המושלכות בדם הקדושים. אבל לרגע לא חשבנו לבטל את המבחן או להעביר אותו למקום אחר. להיפך, דווקא עריכת המבחן בסמיכות לפיגוע כזה נורא היא הצהרה ברורה שאנחנו לא נכנעים לטרור ולא נותנים לו למנוע מאתנו תורה ותפילה. גם אם יעסקו בני עשיו וישמעאל באומנותם רח"ל, אנחנו נעסוק באומנותנו. נמשיך ללמוד, להבחן ולשקוד על התורה הקדושה".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד