חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הדילמה של דרשו

15/03/2015

שאלה אחת שטורדת את מנוחתה של הנהלת "דרשו": למי יוענק כרטיס למעמד האדיר ב'יד אליהו'? היכל 'יד אליהו' אינו יכול להכיל את עשרות אלפי לומדי ומשתתפי תכניות "דרשו"

היכל 'יד אליהו' אינו יכול להכיל את עשרות אלפי לומדי ומשתתפי תכניות "דרשו" * לצורך כך יתקיים אירוע מקביל בבנייני האומה בירושלים כמו כן ישודר המעמד במעגל סגור למספר מוקדי שידור, עליהם תבוא הודעה נפרדת בעז"ה

בימים האחרונים מתגברות והולכות ההכנות לקראת המעמד העצום של סיום "הדף היומי בהלכה" ולימוד ששת חלקי המשנה ברורה, ואיתן מתגברת שאלה אחת שטורדת את מנוחתה של הנהלת "דרשו": למי יוענק כרטיס למעמד האדיר ב'יד אליהו'?

מי שלא מכיר את המספרים המרננים כל לב, יכול להשיב במהירות לכאורה: לכל לומדי, משתתפי ונבחני "הדף היומי בהלכה"!

אלא שהתשובה הזו אינה עומדת במבחן המציאות כלל וכלל, מאחר ואין אלפי המקומות שהיכל יד אליהו בתל אביב, יכולים לאכלס את לומדי ונבחני "הדף היומי בהלכה", שבישראל לבדה הם פי כמה וכמה ממספר המקומות המירבי ביד אליהו! כמו כן, ישנם רבים מאד מלומדי ומשתתפי שאר תכניות "דרשו" שמרגישים גם הם "קרובים לבעלי השמחה" ומבקשים להשתתף במעמד האדיר ולחזות בפניהם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א מעל בימת הכבוד, והשאלה הטורדת בימים אלה את חברי הנהלת "דרשו" היא: למי יינתן כרטיס כניסה למעמד הסיום?

בימים הקרובים בעז"ה תגבש הנהלת "דרשו" בכובד ראש את הקריטריונים המדויקים לגבי אלו אשר יקבלו כרטיסי כניסה למעמד מבין לומדי ומשתתפי תכניות "דרשו ובראשן כמובן "הדף היומי בהלכה", שיירשמו ברישום מוקדם להשתתפות במעמד הסיום, אלא שכבר עתה בהנהלת "דרשו" מבקשים להדגיש: כל לומד ונבחן ממשפחת "דרשו", רשאי וזכאי להשתתף במעמד!

אלא שכאמור אין הקומץ משביע את הארי, ואין מקומות הישיבה ב'יד אליהו' מספיקים לכל עשרות אלפי לומדי משפחת "דרשו" המורחבת, שכבר עתה רבים מאד מהם יוצרים קשר עם משרדי "דרשו" בשאלה כיצד יהיה ניתן להשתתף בסיום.

ועל כן, החליטה הנהלת דרשו, לקיים אירוע מקביל בבנייני האומה, האירוע יהיה משולב בשידור חי מהאירוע ביד אליהו אולם גם בבניני האומה יתקיים אירוע כשלעצמו, הסיום ייערך על ידי גדולי ישראל יוקרנו המצגות המיוחדות שהוכנו לקראת האירוע ותזמורת ובעלי מנגנים ינעימו את המעמד. לצורך אלו שלא יוכלו מסיבות כאלה ואחרות להגיע אל המעמד עצמו ב'יד אליהו', יתקיימו שידורים חיים במעגל סגור של המעמד האדיר במספר מקומות.

כל משתתף באולמות השידורים החיים של המעמד, ירגיש שותף וחלק בלתי נפרד מהמעמד המרכזי ומהשמחה שתהיה בו בעז"ה, כאשר בבנייני האומה, על כל כסא תחולק שקית ובה ערכה זהה בדיוק לזו שתחולק במעמד עצמו ב'יד אליהו'. "כל אחד ממשפחת "דרשו" ומהנבחנים שירצה להיות שותף, יוכל בעז"ה בעזרת מוקדי השידורים להיות שותף מלא לשמחת הסיום גם אם לא ישתתף במעמד עצמו ב'יד אליהו'", אומרים ב"דרשו".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד