חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אחד מניסי ההצלה של קו 304

אשה צעירה ממודיעין עילית, היתה אמורה לצאת הבוקר לפגישה חשובה בירושלים. זירזה את בעלה שיקח את הילד למעון כדי שתספיק את קו 304 שמגיע ישירות למרכז העיר ולגשר המיתרים במקום הקו הרגיל שעושה סיבובים דרך רמות וצריך לקחת עוד קו פנימי למרכז העיר.

אבל הבעל היקר שעמד לצאת לכולל חישב שאם יקח את הילד הוא יאחר לכולל, האישה הצדקת הסכימה לקחת את הילד למעון, תוך חישוב זריז שאם תצא הרגע עוד תספיק במהירות את האוטובוס.

האשה רצה במהירות להניח את הילד במעון, ו'טסה' לתחנה רק בשביל לראות את האוטובוס עובר על פניה. היא לא אמרה נואש ועלתה על קו פנימי תוך תכנון שתתפוס את קו 304 בכניסה לעיר. אך גם שם הספיקה לראות אותו יוצא.

בלית ברירה עלתה על הקו הרגיל לירושלים, אבל בגלל שהפגישה היתה חשובה מאוד ולא היה שייך שתספיק להגיע עם המסלול הרגיל, ביקשה מהנהג שישג את האוטובוס בחשמונאים, הנהג הסכים ושעט לדרכו, כפי שאתם חושבים, גם שם האוטובוס לא הספיק לעצור וקו 304 נסע, הנהג הבטיח לה אני 'נותן גז' ותופס אותו במודיעין, אבל ענינים של רמזורים ותנועה של בוקר, גרמו לה לפספס אותו גם בצומת מודיעין.

בפחי נפש ירדה האישה במודיעין, את הפגישה היא כבר ביטלה, והחלה לחזור למודיעין עילית, כשהגיעה לכניסה לעיר והתקשרה לעבודה לדווח שהפגישה בוטלה, ממש לא הבינה למה חברותיה צורחות 'את בחיים, ב"ה'

כן, היא ניצלה....

ומן הנסים הגדולים המפורסמים אדם מודה בנסים הנסתרים שהם יסוד התורה כולה, שאין לאדם חלק בתורת משה רבינו עד שנאמין בכל דברינו ומקרינו שכלם נסים אין בהם טבע ומנהגו של עולם, בין ברבים בין ביחיד, אלא אם יעשה המצות יצליחנו שכרו, ואם יעבור עליהם יכריתנו ענשו, הכל בגזרת עליון (הרמב"ן על התורה – סוף פרשת בא)
______________

יהיו דברים אלו לחיזוק לרפואת הפצועים והפצועות במהרה בתושח"י, ולע"נ הנפטרות ע"ה – נוסעי קו 304
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד