חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיור אצל חקלאים שומרי שמיטה תשס"ח

הגאון ר' שמואל אוירבאך בכנס חיזוק לחקלאים שומרי שמיטה במושבים נחלה וזבדיאל: "אין השגה לגודל השכר שלכם"

הגר"ש סייר בחממות, בכרם ובמטעים ודן עם הגרמ"מ מנלזון בשאלות הלכתיות * שיבח בדברים נרגשים את ראשי "קרן השביעית" העומדים לימינם של החקלאים

בכנס מיוחד שנערך השבוע במושבים נחלה וזבדיאל בחבל לכיש, קידמו עשרות חקלאים שומרי שביעית כהלכה, מתוך התרגשות ושמחה גדולה, את בואו של הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א, אשר הטריח עצמו ובא לחזק את ידיהם של החקלאים גיבורי הכח. במהלך הביקור בחממות, בכרם ובמטעים הציגו החקלאים שאלות שונות ומגוונות בהלכות שמיטה.

בבית הכנסת של המושב, שם נשא בפניהם הגאון הגדול שליט"א דברי חיזוק נרגשים, כאשר מיד בפתח דבריו הדגיש: "אנחנו באנו לחזק אחרים, אבל אנחנו אלו שמתחזקים בזכותכם". בהמשך דבריו ציין, כי הניסיון של "חסרון כיס" הוא אחד הניסיונות הגדולים ביותר שיש לאדם, והחקלאים, עומדים בניסיון זה בגבורה ובמסירות נפש. "זהו פרסום כבוד ד'. לפום צערא אגרא. אין לנו השגה כלל בשכר שלכם". כן שיבח בדברים נרגשים את ראשי "קרן השביעית" העומדים לימינם של החקלאים, ושל אלו המסייעים בידם.

לאחר מכן נשאו דברים רב ואב"ד קוממיות הגרמ"מ מנדלזון שליט"א, והרב ניסים זגורי רב מושב תירוש, אשר העלו על נס את מסירות נפשם של החקלאים. לאחר מכן נסע הגר"ש אוירבאך למושב זבדיאל ונשא דברים בנוכחות רב המקום. הביקור והסיור הממושך הותיר אחריו את רישומו הכביר על עשרות החקלאים.

בכנסים המיוחדים השתתפו רבני מושבים ואישי ציבור נכבדים, ובהם חברי הנהלת "קרן השביעית": הרה"ג ר' ישראל יצחק מנדלזון שליט"א, יו"ר "קרן השביעית" הרב בן ציון קוגלר, סגן ראש עירית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, רכז הארצי של "המרכז הארצי לחקלאים שומרי שביעית" הרב ראובן מאיר, הרכזים האיזורים ר' דוד מלכה, ר' עובדיה לוי ר' נפתלי טובים ועוד.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד