חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

החילבה

התלתן הוא אחד ממיני הקטניות, ונקרא חילבה. הוא טוב לאכילה בכל יום, יפה לעיכול, ומביא תיאבון. 
עדת תימן משתמשת בזה הרבה, וכמעט בכל ארוחה עושים חילבה, ומערבים בין החילבה הרבה תבלינים, ומתבלים בה את האוכל. 

החילבה יש בה הרבה סגולות רפואיות, ומי ששותה מי המשרה שלה בכל יום בבוקר השכם לפני האוכל, זה טוב לו לבריאות ועוזר להוריד את הסוכר מהדם, מכיוון שהיא מכילה חומר הפועל כהורמון אינסולין ומונעת סכרת. 
החילבה עוזרת למי שסובל מהקצרת, אסטמה, אם ישתה ממנה כמו ששותים קפה וימתיק עם דבש, או סוכר. זה עוזר למערכת הנשימה ויכול לשתות 3 כוסות ליום, כלומר, ישים בכל כוס כפית אחת חילבה טחונה, וישפוך על זה מים רתוחים, וימתיק לפי רצונו וישתה לרוות צמאונו. ואם יתמיד בזה יתרפא בעזהי"ת. מי שסובל מטחורים ישתה בכל יום 3 כוסות חילבה כנ"ל ויתרפא. מי שיש לו קשקשים בשערו ירחץ במי מישרה של חילבה את שיער הראש, וזה יסיר הקשקשים בקלות ברחיצה של שיער כמה פעמים, ואחר הרחיצה ימשח השערות בשמן זית. 
יש נוהגים להשרות את החילבה מהערב עד הבוקר ושותים המים, וזה תרופה להורדת הסוכר מהדם. זה מריר ואפשר לשתותו בלי להמתיקו. 
התילתן, או החילבה, הוא הקטנית אשר משתמשים בה יהודי תימן בתור חילבה למאכל אדם בכל סעודה, ומשמשת כאחד התפריטים בין יתר המאכלים. כשהיא טרייה, היא באה כתרמיל בצורת קרן עגולה, וישנם רבים שאוכלים צמח זה כירק רגיל לאכילה בין הסלט, או עושים אותו בין התבשילים. הוא קצת מריר בגלל הקליפה שעליו, וכשהיא יבשה, היא באה בצורת גרגרים, ומנקים אותה וטוחנים במיקסר או במכתשת, או במקום שטוחנים קפה בחנויות והיא מוכנה לשימוש.
 (מתוך ספר רפואות תימן)
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד