חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שיער הראש

בדרך כלל יש הרבה אנשים שסובלים מנשירת שערות ראשיהם. זה בא לאדם בגלל חוסר תזונה מאוזנת, ולפיכך האדם זקוק לתזונה טובה ועשירה בויטמינים כדי לחזק את כל גוף האדם, ואת שערות ראשו, וכאן נפרט את התזונה הטובה לחיזוק הגוף. 

א. צריך האדם לאכול פירות וירקות טריים ונבטי חיטה, או יקח חיטה וישרה אותה ויאכל בכל יום כוס אחד חיטה שרויה, ויאכל דברים מתוקים ושמנים כגון תמרים ושקדים ואגוזים וצימוקים ותאנים ושומשומין ותפוחי עץ וחבושים ופרי האתרוג ותפוזים ואשכוליות וכו. 

ב. לחיזוק שערות הראש, יקח עלים של הדס, יכתוש אותם, וישרה אותם במים 24 שעות. מהתמצית הזאת ימרח כל שערות הראש או הזקן, וישאיר את זה כל הלילה. יחבוש את ראשו בחתיכת בד, ולמחרת ישטוף הראש המים קרים או פושרים. יחזור על הטיפול במשך שבועיים ויראה פלאות. יש מוסיפים על התמיסה הנ"ל קצת מלח ושמן זית, ומורחים על שערות הראש. 

ג. שיטת ריפוי נוספת מורכבת מכמה צמחים. לוקחים עלי זיתים, עלי אפרסקים, עלי רימונים, עלי אשחר, חינה, שמן זית וקצת מלח ומערבים הכל ביחד. כותשים היטב עד שיהא דק,מרתיחים על האש ומשאירים אותו שיתקרר. מסננים את התמיסה הזאת על ידי בד, ושמים בתוך הבקבוק. בלילה מורחים מזה על שערות הראש במשך שבוע או שבועיים. סגולת המרתח הזה לחזק השערות, להשחיר אותם ומצמיחם מחדש. זה בדוק ומנוסה. 

ד. גם לבעיית הכינים יש תרופה קלה ומשמידה את הכינים תוך כמה ימים. לוקחים חצי כוס של חומץ פרי הדר, או של חומץ יין, וחצי כוס נפט, וחצי כוס שמן זית ושתי כפיות מלח, ומערבים הכל ביחד. מרתיחים אותם על האש ומשאירים עד שיתקרר. מורחים את כל השערות בכל מקום בגוף, ומשפשפים את השורש של השערות כדי שהחומר יכנס לתוך העור ומשאירים אותו למשך שעה. לאחר מכן רוחצים את הראש במים חמים, ולאחר הרחיצה מורחים את הראש בשמן זית בלבד. הטיפול הזה אפשרי לעשותו, בין ביום ובין בלילה, ולאחר עשייתו צריך לסרק את השערות במסרק צפוף, ומזה התמצית ינוקו כל השערות, וביצי הכינים יעלמו כלא היו. את זה תעשה שלוש פעמים בשבוע. בדוק ומנוסה 
(מתוך ספר רפואות תימן)
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד