חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מגזין תורני ברוסית

עוד סימן חיובי להתבססותה והתרחבותה של קהילת בני התורה מעולי רוסיה: מגזין תורני חדש שהחל השבוע לצאת לאור בשפה הרוסית. מטרתו, כפי שאומר ר' אליהו איטקין, מנכ"ל העיתון, להוסיף ולחדש לציבור בני התורה מעולי רוסיה, במגוון נושאים תורניים ואקטואליים.

 

 

"שחור על גבי לבן" - זה שם העיתון. ברוסית, כמובן, זה נשמע אחרת, אבל הסיבות לשם היוצא-דופן של המגזין נובעות מכך שהוא מודפס בשחור-לבן, ללא צבע, וגם: "תורה ניתנה שחור על גבי לבן", אומר ר' אליהו איטקין. המימון להדפסת אלף הגיליונות הראשונים הגיע מכמה מודעות פירסום, ולעת עתה הוא יצא לאור אחת לחודש, עם שאיפה להגדיל את התדירות לפעמיים בחודש.

 

 

המגזין החדש מיועד לציבור בני התורה. "אנחנו לא עוסקים בקירוב", אומר מנכ"ל העיתון, "את זה עושים ארגוני החזרה בתשובה הפועלים בהצלחה גדולה בקרב העולים. אנחנו כבר בשלב הבא של אחרי הקירוב, עוסקים רק בנושאים תורניים, והוא מיועד לציבור בני התורה שבין העולים, לאלה שכבר צלחו את תקופת החזרה בתשובה". כאלה, אומר איטקין, יש מאות ואלפים בכל רחבי הארץ, החובשים את ספסלי מוסדות התורה והכוללים, חלקם במוסדות לעולי רוסיה וחלקם במוסדות רגילים, לאחר שהשתלבו היטב בקהילות בני התורה.

 

 

בעבר היו כמה ניסיונות להוציא לאור מגזין כזה. חודשים ספורים לפני שהסתלק לבית עולמו, כתב הגה"צ רבי יצחק זילבר זצוק"ל, מנהיגם הרוחני של עולי רוסיה בארץ, מכתב בו המליץ בחום על הקמת המגזין, ואף הציע כעורך את הרב צבי וסרמן, העוסק שנים רבות בהפצת תורה ויהדות, לאחר שהקים לפני שנים את עולם התורה בעיר לנינגרד שברוסיה.

 

 

השבוע יצא לאור הגיליון הראשון, ובו מגוון נושאים: מאמר על תפקידה של העיתונות החרדית; כתבה על השאלות ההלכתיות הנוגעות לזכויות יוצרים ולהעתקת קלטות, דיסקים ועוד; ראיון עם הרה"ג ר' שמעון גריליוס, ממקימי ישיבת "שבות עמי" לעולי רוסיה; מאמרים בנושאים אקטואליים והיסטוריים, כמו למשל בנושא הכשרות של היום לעומת העבר, ועוד.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד